چرا otg موبایل وصل نمی شه؟

OTG (USB On-The-Go) یک فناوری و ویژگی بسیار محبوب در دستگاه های اندرویدی و IOS است که کاربران را قادر می‌سازد تا USBهای خارجی را به گوشی هوشمند یا تبلت‌های خود از جمله صفحه کلید، موس، گیم‌ پد و حتی دستگاه‌های ذخیره‌سازی متصل کنند.

به لطف این قابلیت، کاربران اکنون می‌توانند قابلیت‌های گوشی‌های هوشمند اندرویدی خود را فراتر از آنچه قبلا ممکن بود تغییر دهند.

تصویر کار نکردن otg

با این وجود، برخی از کاربران با مشکلاتی در عدم کارکرد USB OTG در گوشی های هوشمند خود مواجه شده اند. اگر شما هم با این قبیل مشکلات در دیوایس خود روبرو شده اید باید به شما بگوییم راه حل های متعددی در خصوص عدم کارکرد USB OTG وجود دارد .

در اینجا ما قصد داریم با برخی از روش های موثر آن که هم مخصوص دستگاه های اندرویدی و همچنین IOS می باشد به ترتیب شما را آشنا کنیم.

دلیل کار نکردن otg موبایل در دستگاه های اندرویدی  

تصویر کار نکردن otg

همانطور که گفته شد دلایل متعددی می توانند سبب کار نکردن این فناوری در گوشی های هوشمند شوند که طبیعتا گوشی های اندرویدی هم از این قاعده مستثنی نیستند .

در اینجا چند علت متداول وجود دارد که چرا این مشکل ممکن است رخ دهد:

  • پشتیبانی نکردن دستگاه :

همه دستگاه‌های اندرویدی از OTG پشتیبانی نمی‌کنند. ممکن است دستگاه شما با USB OTG سازگار نباشد، به این معنی که از این ویژگی پشتیبانی نمی کند.

  • آسیب دیدگی پورت USB :

همیشه این احتمال وجود دارد که رابط شما دارای آسیب دیدگی باشد ، یا در مسیر آن پارگی وجود داشته باشد . جدا از این بخش ممکن است حتی پورت ورودی دیوایس شما برای اتصال مبدل OTG مشکلی داشته باشد .

حتما قبل از اتصال این موضوع را بررسی کنید تا از سالم  بودن آنها اطمینان حاصل کنید .

  • نرم افزار قدیمی:

اگر نرم افزار شما قدیمی باشد، ممکن است USB OTG به درستی کار نکند ،

پس سعی کنید همیشه نرم افزار OTG خود را آپدیت نگه دارید .

  • منبع تغذیه ناکافی

دستگاه اندرویدی شما قادر به تامین برق کافی برای همه دستگاه های  دارای USB نیست. برای تغذیه دستگاه USB در شرایط خاص، ممکن است لازم باشد از یک منبع تغذیه خارجی استفاده کنید.

برنامه های فعالسازی OTG

برای بالا آوردن دسترسی و کنترل بر روی حافظه خارجی اضافه شده بر روی دیوایس مان نیاز به نصب یک نرم افزار مخصوص یا همان OTG خوان داریم . گاهی اوقات شاید لازم باشد نرم افزار مورد تایید دیگری را نصب کنیم و مجددا این کار را امتحان کنیم .

برطرف کردن مشکل کار نکردن USB OTG

اگر در عملکرد OTG دستگاه اندرویدی خود با مشکلاتی مواجه هستید، چندین مرحله جهت برطرف کردن این مشکل وجود دارد که می‌توانید آنها را امتحان کنید.

ما شما را با چند مورد از آنها آشنا می کنیم :

  • بررسی سازگاری OTG :

اولین چیزی که اگر USB OTG به درستی در دستگاه اندروید شما کار نمی کند باید به دنبال آن باشید، این است که سازگاری و یا عدم سازگاری این فناوری را در دستگاه اندرویدی خود چک کنید .

این ویژگی توسط همه دستگاه های اندرویدی پشتیبانی نمی شود و می توان تصور کرد که گوشی هوشمند شما فاقد سخت افزار ضروری برای پشتیبانی از آن باشد.

برای بررسی اینکه آیا دستگاه شما با فناوری OTG سازگار است، این مراحل را دنبال کنید:

1 – مشخصات فنی دستگاه خود را به صورت آنلاین یا در راهنمای کاربر بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا OTG به عنوان یک ویژگی پشتیبانی شده فهرست شده است یا خیر.

2 – از فروشگاه Google Play برای دانلود و راه اندازی برنامه OTG استفاده کنید. با کمک این برنامه می توانید تشخیص دهید که آیا گوشی هوشمند شما با OTG سازگار است یا خیر و جزئیات بیشتری را دریافت کنید.

3 – سعی کنید دستگاه خود را به کابل USB OTG و لوازم جانبی دارای USB مانند ماوس یا درایو فلش متصل کنید. اگر دستگاه شما قابل شناسایی باشد و بتوانید به فایل های آن دسترسی داشته باشید، دیوایس شما سازگار با OTG است.