راهنمای خرید کابل AUX

کابل AUX چیست؟ AUX یک کابل بسیار ساده اما پر کاربرد است؛ این کابل برای انتقال صدا بین دوستگاه به کار گرفته میشود، برای مثال یک سر آن را به گوشی همراه خود متصل میکنید و سر دیگر را به یک اسپیکر؛ سپس آهنگ را توسط گوشی خود پخش میکنید ولی صدای آن را از بلندگو های اسپیکر می شنوید.

چه معیارهایی در خرید کابل AUX تاثیر دارند؟ این مطلب با این هدف نوشته شده است که شما با خواندن آن آشنایی کامل با انواع کابل AUX پیدا کنید و همچنین بدانید که کدام معیارها در خرید کابل مناسب تاثیر دارند.

 

انواع کابل AUX :

انواع کابل AUX از نظر نوع شکل ظاهری:

  • کابل AUX گرد :

کابل AUX معمولی یا گرد، اکثر کابل های بازار را شامل میشود. این کابل ها معمولا دارای سادگی بیشتر و همینطور دارای قیمت پایین تری نسبت به بقیه مدل ها هستند.

کابل aux گرد

  • کابل AUX فنری :

 کابل های فنری به دلیل شکل ظاهری خود جمع شده و در نتیجه فضای بسیار کمتری را اشغال می کنند؛ پس هنگام استفاده دست و پاگیر نمی شوند.

کابل aux فنری

  • کابل AUX تخت :

 این مدل کابل ها از شکل خاصی برخودارند، که به آنها کمک میکند که در مقابل فشار و گره خوردگی مقاومت بالاتری از خود نشان بدهند.

کابل aux تخت

انواع کابل AUX از نظر نوع کارایی:

  • کابل AUX معمولی :

منظور از کابل های معمولی در این قسمت، همان تعریفی است که ما از کابل AUX داریم. این کابل ها از دو سر دارای جک های ۳.۵ میلی متری هستند که این جک ها به پورت های ۳.۵ میلی متری متصل میشوند و صدا را انتقال میدهند.

کابل aux معمولی

  • کابل AUX لایتنینگ :

 کابل های لایتنینگ در یک سر خود، به جای یک جک ۳.۵ میلی متری، دارای یک جک لایتنینگ هستند. این مدل کابل ها برای گوشی های آیفو مورد استفده قرار می گیرد و با استفاده از جک لایتنیگ مورد انتظار است که صدا را با کیفیت بالاتری انتقال دهند.

کابل aux لایتنینگ

  • کابل AUX تایپ سی :

 این مدل از کابل ها هم مانند مدل قبلی، تنها در یک سر خود جک ۳.۵ میلی تری دارند. یک سر این کابل ها دارای جک تایپ سی است که به پورت شارژ هرگونه گوشی تایپ سی متصل میشود. هدف از قرار دادن یک فیش تایپ سی در این کابل ها افزایش کیفیت صدای منتقل شده می باشد.

کابل aux تایپ سی

انواع کابل AUX از نظر جنس:

 کابل AUX پلاستیکی :

کابل های پلاستیکی اکثر کابل های بازار را تشکیل می دهند. معمولا AUX های پلاستیکی نسبت به دو جنس دیگر که در ادامه معرفی خواهند شد، دارای مقاومت و در نتیجه قیمت پایین تر هستند. اما اشتباه نکنید، یک کابل پلاستیکی از یک برند معتبر میتواند دارای کیفت و کارایی بسیار بالاتری باشد.

کابل aux پلاستیکی

  • کابل AUX کنفی :

 این کابل ها دارای کنف های بافته شده به عنوان روکش هستند. کابل های کنفی میتوانند مقاوت بسیار بالایی نسبت به کابل های پلاستیکی از خود نشان بدهند.

کابل aux کنفی

  • کابل AUX فلزی :

 کابل هایی با این جنس مشخصا دارای مقاومت بالایی نیز میباشند. کابل AUX فلزی نسبت به دیگر جنس ها در مقابل خم شدگی، قطع شدگی و پارگی مقاومت بسیار بالای دارد.

کابل aux فلزی

معیار های خرید کابل AXU

  با خواندن مطالبی که ذکر شد، شما میتوانید تشخیص دهید که که میخواهید کابتان از چه نوعی، با چه شکلی و از چه ظاهری باشد؛ و این موارد میتواند ملاک های اصلی برای اتخاب یک کابل AUX باشند. اما چه ملاک های مهم دیگری برای خرید کابل AUX وجود دارند؟

قیمت

کابل های AUX اجناس گرون قیمتی نیستند و معمولا جای نگرانی برای قیمت آنها نیست. اما به این نکته هم توجه کنید که اگر برای شما مهم است که کابل AUX مدت زمان طولانی تری را کار کند و دارای کیفیت بالاتری باشد، لازم است کمی پول بیشتر پرداخت کنید.

برند

 شاید برای شما هم سوال شده باشد که چگونه میتوانید از کیفیت کابلی که میخرید مطمئن باشید. برند های وجود دارند که همیشه محصولات با کیفیتی را تولید کرده اند و رضای مشتری ها را همراه داشته اند. در ادامه چنل کابل به شما معرفی خواهیم کرد محصولاتی از برند های معتبری هستند.

چند نمونه کابل های پیشنهادی :

 کابل AUX تسکو مدل TC 94 طول 1 متر

کابل AUX تسکو مدل TC 94 طول 1 متر

 

کابل AUX بروفون مدل BL1 طول 1 متر

کابل AUX بروفون مدل BL1 طول 1 متر

کابل AUX هیسکا مدل W35 طول 1.2 متر

کابل AUX هیسکا مدل W35 طول 1.2 متر

برای مشاهده اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

کابل  AUXهوکو مدل UPA02 AUX به طول 1 متر

کابل AUXهوکو مدل UPA02 AUX به طول 1 متر