چگونه AUX را فعال کنیم ؟

برخی از کاربران ویندوز طی نظرات و سوالات شان از تیم متاجانبی پرسیده اند که کابل Aux روی رایانه هایشان کار نمی کند. برای برخی از کاربران، صدایی از هدفون آنها خارج نمی شود، در حالی که برای برخی دیگر، هنگام اتصال به کابل aux، فقط کناره هدفون کار می کند.

در این پست به طور مفصل در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد و خواهیم دید که چگونه می توان آن را حل کرد و یاد بگیریم که به طور کلی چگونه AUX را فعال کنیم ؟

فعالسازی گزینه aux

فعالسازی AUX بر روی کامپیوتر

اگر کابل Aux روی رایانه شما کار نمی کند، راه حل های ذکر شده در زیر را برای حل مشکل دنبال کنید :

مطمئن شوید که کابل Aux به خوبی وصل شده است

اجازه دهید ابتدا بررسی کنیم که آیا کابل Aux محکم به سیستم و همچنین به هدفون متصل است یا خیر. اگر هدفون جدید باشد، افراد در مورد اتصال خیلی محکم کابل aux تردید دارد زیرا فکر می‌کنند که این هدفون به دستگاهش آسیب می‌زند .

 اما این در واقع دور از واقعیت است جک کابل شما باید کاملاً در درگاه فرو برود تا دستگاه کار کند. در ابتدا، ممکن است مجبور شوید کمی بیشتر فشار بیاورید، اما نگران نباشید، زیرا هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی کند.

دستگاه، پورت و کابل را بررسی کنید

در مرحله بعد، باید بررسی کنیم که آیا پورت ها روی دستگاه و رایانه، و کابل مورد استفاده برای اتصال دستگاه ها کار می کنند یا خیر. بنابراین، اول از همه، هدفون بلوتوث خود را که می‌خواستید با استفاده از کابل aux وصل کنید، به دستگاه مورد نظرتان وصل کنید و ببینید که آیا درست کار می‌کند یا خیر.

 در صورتی که هدفون کار می کند، از یک کابل aux مختلف برای اتصال پورت متفاوتی به سیستم خود و هدفون (در صورت امکان) استفاده کنید.

درایور را دوباره نصب کنید

هنگامی که هدفون را از طریق بلوتوث به سیستم اضافه می کنید، درایور آن نصب می شود. در صورتی که درایور خراب باشد یا با ورودی سیمی تداخل داشته باشد، با مشکلات عجیبی روبرو خواهید شد.

به همین دلیل است که توصیه می کنیم درایور را حذف کنید و سپس هدفون خود را از طریق سیم وصل کنید. در اینجا جای نگرانی نیست زیرا با اتصال دستگاه بلوتوث درایورها به طور خودکار نصب می شوند. برای انجام همین کار، مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید.

 

Win + X را بزنید و روی Device Manager کلیک کنید.

اکنون باید گزینه بلوتوث را گسترش دهید.

در مرحله بعد، روی درایوری که می خواهید حذف کنید کلیک راست کرده و Uninstall device را انتخاب کنید.

از شما برای تایید خواسته می شود، بنابراین، آن را برای تکمیل فرآیند ارائه دهید.

در نهایت، هدفون خود را با استفاده از کابل Aux وصل کنید، اجازه دهید ویندوز به طور خودکار درایور را نصب کند و بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

عکس از حذف کردن درایور های صوتی بر روی ویندوز

فرمت پیش فرض صدا را تغییر دهید

فرمت صدای پیش فرض معمولاً همه جانبه است، اما گاهی اوقات از یک دستگاه پشتیبانی نمی کند. در این صورت باید آن را تغییر دهیم ، برای انجام همین کار مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید :

 

“تغییر صداهای سیستم” را از منوی استارت جستجو کنید.

حالا به قسمت Playback بروید.

روی دستگاه صدا کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.

حالا به Advanced بروید و فرمت Default را تغییر دهید که چیزی جز Sample Rate نیست.

در نهایت تنظیمات را ذخیره کنید و بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

چگونه aux را در ویندوز 10 فعال کنم؟

لازم نیست aux را در رایانه خود فعال کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه ها را به طور کامل وصل کنید. این کار را برای شما انجام می دهد. اگر هدفون همچنان کار نمی کند، راه حل های ذکر شده در این پست را برای رفع مشکل دنبال کنید.