تنظیمات AUX گوشی سامسونگ

بگذارید اول بریم سر این مسئله که کابل AUX چیست؟ ؛ AUX کابل بسیار ساده ای است که دو سر آن دارای جک های AUX (جک های ۳.۵ میلی متری) هستند. یکی از این جک ها به گوشی همراه شما متصل می‌شود و جک دیگر می‌تواند به اسپیکر، بلندگو، ضبط ماشین، هدفون و … متصل شود. با خرید کابل AUX شما می توانید صدا را از گوشی همراه خود به سیستم صوتی میزبان انتقال دهید و از گوش دادن به آن لذت برید.

اتصال گوشی به ضبط خودرو با کابل aux

 اما شاید تا الان برای شما هم اتفاق افتاده که گوشی را توسط AUX به یک سیستم صوتی متصل کنید، اما صدا همچنان از گوشی همراه شما پخش شود. برای حل این مشکل و فعال سازی AUX باید چه کاری انجام دهید؟

 حقیقت این است که هیچ تنظیماتی برای فعال سازی AUX روی گوشی ها وجود ندارد. پس احتمالات دیگری برای وصل نشدن وجود دارند که در این مقاله شما را در رابطه با آن ها راهنمایی می‌کنیم.

 

مشکل اتصال در کابل AUX

 خرابی کابل :‌ یکی مشکل های اصلی که می تواند اتفاق افتاده باشد این است کابل AUX شما خراب شده است. اما چطور می توانید از این اتفاق مطمئن شوید؟

لطفا از یک سیستم صوتی دیگر مانند ضبط خودرو، هدفون یا یک اسپیکر دیگر استفاده کنید و در صورت امکان از گوشی همراه یکی از اعضای خانواده یا هر گوشی همراه دیگری استفاده کنید تا مطمئن شوید کابل AUX در آن دستگاه ها هم کار نمی‌کند. در صورتی که مشکل شما خرابی AUX بود به شما توصیه میشود یک AUX از برند معتبر خرید کنید. برای خرید کابل AUX با کیفیت کلیک کنید.

علت خرابی میتواند از هرگونه کمبود کفیت کابل حاصل شود؛ از کنده شدن سیم های داخلی کابل تا شکستگی های کوچک در جک های ۳.۵ میلی متری.

 

مشکل اتصال در سیستم صوتی

 کثیف بودن سیستم صوتی: برای مثال اگر فضای داخلی خودرو شما همواره پر از گرد و خاک است، امکان دارد پورت ۳.۵ میلی متری ضبط خودرو، پر از خاک بشود و اتصال AUX به آن ممکن نباشد. لطفا مطمئن شوید که پورت محل اتصال تمیز باشد.

 آب وسیستم های صوتی : خود شما خوب می‌دانید که آب و سیستم های الکترونیکی رابطه بسیار خوبی با هم ندارند؛ اگر اخیرا روی سیستم صوتی شما آب ریخته است، مشکل عدم اتصال می تواند به همین دلیل باشد.

 خرابی کل سیستم صوتی : اگر در اتصال گوشی خود به سیستم صوتی دیگری مشکل نداشتید، مشکل عدم اتصال از سیستم صوتی شما است و بهتر است که به یک تعمیر کار معتبر مراجعه کنید.

مشکل اتصال در گوشی همراه

 تمیزکردن پورت : همانطور که پورت ۳.۵ میلی متری سیستم صوتی را تمیز کردید، این کار را با گوشی همراه خود نیز انجام دهید. ممکن است پورت ۳.۵ میلی متری گوشی شما بر اثر کثیفی زیاد مصدود شده باشد.

پورت aux گوشی

 تست کردن با گوشی دیگر: اگر این فراین را با گوشی همراه دیگری انجام دادید و بدون هیچگونه مشکلی اتقال صدا صورت گرفت، مشکل از پورت ۳.۵ میلی متری در گوشی همراه شماست و در این صورت بهتر است به یک تعمیر کار معتبر مراجعه کنید.