نرم افزار های فعالسازی OTG

امروزه با وجود مبدل OTG میتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن فایل های خود را بین فلش و گوشی خود انتقال دهید و به مشکل نخوریدو OTG یا USB On_The_Go ابزار کوچکی است که به مکان پورت شارژ گوشی متصل شده و در کوتاه ترین زمان به میزبانی برای فلش تبدیل میشود.

نرم افزار های فعالسازی OTG

 استفاده از کابل های OTG بسیار ساده است اما این طبیعی است که برای بار اول استفاده از این مبدل ها به مشکل بخورید؛ در ادامه این مطالب قصد ما راهنمایی کامل شما برای استفاده از هرگونه نرم افزار مربوط به OTG است.

نرم افزار OTG خوان

گوشی های هوشمند امروزی به راحتی میتوانند مبدل های OTG پشتیبانی کنند و پشتیبانی از این قابلیت به این معنی است که ما میتوانید با استفاده از مبدل او تی جی هر دستگاهی را به گوشی خود متصل کنید و اطلاعات لازم را میان دو دستگاه جابه جا کنید.

یکی از استفاده هایی که این مبدل ها دارند و این مقاله در خصوص آن است، اتصال یک فلش به گوشی شما توسط یک مبدل OTG است. در برخی از گوشی های همراه شما درست بعد از اتصال فلش به گوشی همراه خود میتوانید اطلاعات فلش مورد نظر را روی گوشی همراه خود مشاهده کنید و به راحتی با کپی تا انتقال کامل اطلاعات آن را میان گوشی و فلش جابه جا کنید؛

اما در برخی دیگر از گوشی های هوشمند این فرآیند متفاوت است و شما برای استفاده از قابلیت های OTG نیازی به نصب و راه اندازیه برخی اپلیکیشن های کمکی دارید. اگر شما هم شامل گروه دوم میشوید ادامه این مطالب میتواند برای شما کمک کننده باشد.

نرم افزار های فعالسازی OTG برای سامسونگ

USB OTG File Explorer Ad_Free  .1

USB OTG File Explorer

USB OTG File Explorer Ad_Free نام یک اپلیکیشن مدیریت فایل است که توسط Wardhi توسعه پیدا کرده و در گوگل پلی منتشر شده. این برنامه میتواند با نصب شدن بر روی دستگاه سامسونگ یا هر دستگاه اندرویدی دیگر فایل های گوشی شما و فایل های دستگاهی که با مبدل به گوشی شما متصل شده را مدیریت کند. بعد از نصب کردن این اپلیکیشن بر روی گوشی خود فقط کافی است فلش را به موبایل خود متصل کنید. این برنامه بعد از اتصال به صورت خودکار اجرا خواهد شد و به شما اجاز میدهد که عملیاتی همچون انتقال، کپی، حذف و… را روی فایل های خود اجرا کنید.

USB OTG File Manage  .2

USB OTG File Manage

USB OTG File Manager نام یک اپلیکیشن کاربردی برای مدیریت فایل حافظه های USB است که به گوشی شما متصل شده شده اند. این برنامه توسط Vitro Graphics توسعه داده شده و در گوگل پلی منتشر شده است. این اپلیکیشن هم در کنار پرکاربرد بودن بسیار ساده است و برای استفاده از آن تنها کافی است که فلش مموری خود را با استفاده از یک مبدل OTG به گوشی هوشمندتان متصل کنید و بعد از چند ثانیه صبر کردن تمام اطلاعات فلش را بر روی گوشی خود مشاهده کنید.

نرم افزار های فعالسازی OTG برای آیفون

   .1برنامه Documents

برنامه documents

 اپلیکیشن Documents توسط Readdle Inc توسعه پیدا کرده و منتشر شده است. این برنامه یک فایل منیجر محبوب در میان کاربران ایفون است که با نصب داشتن آن روی گوشی ایفون خود میتوانید از مدیریت کامل فایل ها و پخش انواع رسانه ها برخوردار باشید. محبوبیت این برنامه در میان کاربران ایفون به دلیل جامع و کارآمد بودن آن است؛ این برنامه از انواع مختلفی از فایل ها پشتیبانی میکند و انتخاب بسیار مناسبی برای ذخیره انواع فایل های دانلود شده در گوشی ایفون به شمار میرود. همچنین میتوانید با دانلود و نصب داشن این برنامه به فایل های فلش موری متصل شده به گوشی همراه خود دسترسی داشته باشید و به راحتی فایل ها را بی گوشی و فلش جابه جا کنید.

جمع بندی

مبدل های OTG استفاده از فلش مموری ها را بسیار ساده کرده و شما با اتصال فلش به گوشی و نصب داشتن یک File Manager مناسب میتوانید با سرعت بالایی از فایل های ذخیره شده استفاده کنید یا فایل های بیشتری را ذخیره کنید. ما سعی بر این داشتیم که در این مقاله بعترین برنامه ها را برای سرعت بخشیدن به کار شما معرفی کنیم و امیدواریم شما را راهنمایی کرده باشیم.