علت وصل نشدن گوشی به ضبط ماشین

در ساعت های طولانی رانندگی و ترافیک های سنگین سطح شهر، یکی از لذت بخش ترین کاری که میتوان انجام داد گوش کردن به یک موسیقی دلنشین است. ما با راه های مختلفی گوشی خود را به ضبط ماشین متصل میکنیم و به موزیک مورد علاقه خود، یا یک پادکست دلنشین گوش میدهیم؛ اما گاهی ممکن است به هر دلیلی نتوانیم گوشی موبایل خود را به ضبط ماشین متصل کنیم.

ضبط خودرو

 اگر گوشی شما به هر نحوی دیگر به ضبط ماشین متصل نمی‌شود، و شما از دلیل آن بی‌خبرید، این مطلب می‌تواند به شما کمک کند. این مطلب با قصد برسی دلایل مختلف در عدم اتصال گوشی به ضبط خودرو نوشته شده است.

 

وصل نشدن گوشی به ضبط ماشین توسط AUX

 AUX ها یکی از راه های ساده و پرکاربرد برای اتصال گوشی هستند. AUX ها دارای دو جک ۳.۵ میلی متری اند؛ کافی است که یکی از این جک ها را به پورت ۳.۵ میلی متری ماشین و جک دیگر را به گوشی موبایل متصل کنید. حال کابل AUX به خوبی فایل صوتی را انتقال خواهد داد تا شما از آن بهره ببرید.

اتصال کابل AUX به ظبط خودرو

 ‌1 . توجه کنید که بعد از اتصال ضبط ماشین را روی حالت AUX بگذارید، این کار بسیار ساده و اولیه است اما ساده ترین حالت در عدم اتصال گوشی به ضبط میتواند همین باشد. برای این کار یا دکمه ای به نام AUX وجود خواهد داشت یا شما باید از دکمه هایی مانند mode،  source  یا … استفاده کنید.

2 . وجود خرابی یا قطع شدگی در AUX میتواند دلیل دیگری باشد. اگر AUX شما بسیار قدیمی است یا مدت زمان زیادی را به صورت خم شده بوده است، میتوانید روی خرابی آن هم حساب باز کنید.

3 . جمع شدن خاک در پورت AUX ماشین.  هر چند وقت یکبار ضبط ماشین خود را تمیز میکنید؟ اگر مقدار قابل توجهی گرد خاک در پورت جمع شده باشد، میتواند جلوی اتصال را بگیرد؛ پس اگر به جمع شدن خاک داخل ماشین خود عادت دارید، بهتر است این مورد را هم برسی کنید.

4 . ضبط ماشین شما میتواند به هر دلیلی از کار افتاده باشد. اگر اخیرا روی ضبط خودرو آب یا هر مایعاتی ریخته شده باشد، همین می‌تواند دلیل خوبی برای این اتفاق باشد. خود شما می‌دانید که وسیله های الکترونیکی اصلا رابطه خوبی با آب ندارند؛ و بر همین اساس مقدار کمی آب می‌تواند باعث از کار افتادن پورت AUX ماشین شما شود.

 

  وصل نشدن گوشی به ضبط ماشین توسط USB

 یکی دیگر از راه هایی که میتوان با آن گوشی را به ماشین متصل کرد، USB ها هستند. کابل های USB همان کابل هایی هستند که توسط آنها گوشی خود را در طول روز شارژ می‌کنید؛ حال با اتصال کردن جک مخصوص به قسمت پورت شارژ گوشی و وصل کردن جک USB به قسمت پورت USB ماشین آهنگ مورد علاقه خود را از اسپیکر های داخل ماشین بشنوید. ( توجه کنید که باید ضبط ماشین را روی حالت USB قرار بدهید. )

اتصال کابل USB به ضبط خودرو

کابل های USB هم می توانند به همان دلایل که در قسمت قبلی راجع به AUX ها بیان شد کار نکنند، و نتوانند گوشی شما را به ضبط ماشین متصل کنند؛ پس با تکراری بودن دلایل از توضیحات اضافی می گذریم.

فقط توجه داشته باشید که ماشین روی حالت USB باشد، کابل USB خراب یا قطع شده نباشد و ضبط ماشین به هر دلیلی از کار نیوفتاده باشد.

 

  وصل نشدن گوشی به ضبط ماشین توسط بلوتوث

اتصال به ضبط خودرو با بلوتوث

 استفاده از بلوتوث هم یک راه محبوب برای اتصال گوشی به خودرو است. اگر بلوتوث گوشی شما به مشکل خورده، اولین کاری که می‌توانید بکنید این است که با گوشی همراه دیگری به بلوتوث خودرو متصل شوید و در صورتی که اتصال شما مشکلی نداشت، به دنبال حل کردن مشکل بلوتوث در گوشی همراه خود باشید.

یکی از دلایل دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است بلوتوث خودرو شما از گوشی همراهتان پشتیبانی نکند؛ در صورت قدیمی بودن نسخه بلوتوث ماشین و بروز بودن گوشی همراه، امکان بوجود آمدن این مشکل وجود دارد.