فعالسازی OTG شیائومی POCO X3

 روانه شدن OTG ها به بازار به ما سرعت و آسانی بیشتری در استفاده از فلش های USB داده است. البته همانطور که خود شما هم میدانید این تنها قابلیت استفاده از مبدل یا کابل های OTG نیست ولی بیشتر استفاده از این محصولات همین است.

گاهی قبل از استفاده از کابل OTG می‌باست برخی مراحل را انجام دهیم تا فلش مموری متصل شده توسط سیستم عامل گوشی ما شناسایی شود. هدف ما در این مقاله راهنمایی کردن شما در انواع تنظیمات و مراحلی است که باید در گوشی خود انجام دهید

 

اتصال OTG به گوشی

مراحل فعالسازی OTG شیائومی

 شما احتمالا قبلا سعی کردید که از OTG استفاده کنید و موفق نشده اید، و به همین علت است که این مطلب را میخوانید؛ پس نگران نباشید و مراحل زیر را در گوشی همراه خود اجرا کنید.

مرحله اول: روی ایکون تنظیمات گوشی کلیک کرده و وارد صفحه تنظیمات شوید. روی گزینه About Phone کلیک کنید. (معمولا در گوشی های شیائومی این گزینه در بالای صفحه تنظیمات قرار دارد.)

مرحله دوم: در صفحه جدید باز شده گزینه MIUI version را مشاهده خواهید کرد. روی آن تا حدود هشت بار کلیک کنید تا زمانی که نوشته “you are a developer” به شما نمایش داده شود.

 مرحله سوم: به صفحه اصلی تنظیمات بازگردید. درون گزینه هایی که مشاده میکنید دنبال گزینه ای به نام Additional setting بگردید. این گزینه معمولا در پایین صفحه قرار دارد.

 مرحله چهارم: بعد از کلیک کردن و باز کردن صفحه جدید به پایین صفحه رفته و در آنجا به دنبال گزینه ای به نام Developer Options بگردید. روی آن کلیک کنید.

مرحله پنجم: در صفحه جدید باز شده گزینه‌ای به نام USB debugging وجود دارد؛ روی آن کلیک کنید و آن را فعال کنید. تمام

حال میتوانید USB خود را توسط OTG به گوشی همراتان وصل کنید و از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که ممکن است شما احتیاج داشته باشید که این مراحل را هربار قبل از اتصال OTG انجام بدهید؛ ولی مراحل بسیار ساده بوده و بعد از یک یا دوبار انجام آن ساده تر هم میشود و هیچ جای نگرانی‌ای وجود ندارد.

 

اگر تنظیمات گفته شده را انجام دادید و هنوز هم گوشی شما نمیتواند فلش مموری را بخواند، ادامه مطالب را بخوانید.

 چرا گوشی من OTG را شناسایی نمیکند؟

پشتیبانی نکردن گوشی از OTG

 

احتمالاتی برای این اتفاق وجود دارند که آن ها را نام خواهیم برد و توضیح خواهیم داد.

خراب شدن OTG

ممکن است OTG شما خراب شده باشد. اگر OTG شما به صورت کابل است احتمال خراب شده آن بالاتر است و توصیه میشود که نگاهی به کابل انداخته مطمئن شوید که خرابی یا قطعی شدگی ای پیدا نمی‌کنید. حتی اگر OTG شما به صورت مبدل باشد امکان خراب شدن آن، هرچند کمتر اما وجود دارد.

خرابی فلش یا پشتیبانی نشدن فرمت فلش

گاهی اوقات مشکل عدم اتصال از طرف فلش است. ممکن است فلش مموری شما دچار خرابی شده باشد و عدم وصل شدن آن به گوشی همین باشد. توجه داشه باشید که مشکل دیگری هم وجود دارد که میتواند از طرف فلش شما پیش آمده باشد. زیرا ممکن است مشکل به این دلیل باشه گوشی شما از فرمت فلش شما پشتیبانی نمیکند. گوشی ها اغلب با فرمت Fat32 سازگار هستند اما فلش مورد نظر ممکن است از فرمت NTFS استفاده کند.

در این صورت باید فلش را به لپتاپتان متصل کرده و فرمت را عوض کنید؛ در صورتی که این کار برایتان سخت است یا به یک لپتاپ دسترسی ندارید میتوانید این کار را به کس دیگری بسپارید.

  توجه کنید که هنگام عوض کردن فرمت تمام اطلاعات فلش شما پاک خواهد شد پس قبل از این کار حتما تمام فایل های داخل فلش را در جای دیگری ذخیره کنید.

اگر تنظیمات را انجام دادید و احتمال های ذکر شده را برسی کردید و نتیجه ای نرسیدید فقط کافی است که به یک تعمیرکار حرفه مراجعه کرده و به او اجازه دهید تا مشکل را برسی کند.