تنظیمات OTG شیائومی NOTE 8

 OTG ها ابزار هایی هستند که برای راحتی کار ما در انتقال دیتا و مدیریت آن ساخته شده‌اند. وقتی کابل OTG را به قسمت پورت شارژ گوشی خود متصل می‌کنید به جایگاهی برای انواع فش مموری و حتی رم‌ریدر‌ها بدل می‌شود و با اتصال فلش می‌توانید به فایل های درون آن دسترسی داشته باشید.

اگر یکی دیگر از کاربران XIAOMI NOTE 8 هستید که با مشکل اتصال OTG روبرو شده‌اید و گوشی شما فلش مموری را شناسایی نمی‌کند، کافی است مراحل ذکر شده در این مقاله را با دقت انجام بدهید.

اتصال گوشی همراه به otg

  تنظیمات OGT شیائومی

مرحله اول: روی ایکون تنظیمات گوشی خود کلیک کرده و وارد تنظیمات گوشی خود شوید؛ در قسمت تنظیمات دنبال گزینه ABOUT PHONE بگردید و روی آن کلیک کنید. (این گزینه در گوشی های شیائومی در بالای صفحه تنظیمات قرار دارد)

 مرحله دوم: بعد از باز شدن صفحه جدید در تنظیمات، گزینه MIUI Version را مشاهده خواهید کرد؛ روی این گزینه چندبار کلیک کنید تا متن “you are developer” را مشاهده کنید.

تنظیمات OTG شیائومی

مرحله سوم: به صفحه اصلیه تنظیمات بازگردید، به پایین صفحه رفته و گزینه Additional Settings را پیدا کنید؛ روی این گزینه کلیک کرده تا صفحه جدید باز شود.

 

مرحله چهارم: در صفحه جدید باز شده گزینه‌ای به نام developer options وجود دارد؛ روی آن کلیک کنید.

مرحله پنجم: بعد از کلیک کردن روی developer options صفحه جدیدی باز خواهد شد؛ گزینه USB debugging را پیدا کرده و آن را روشن کنید. حال گوشی شما آماده پشتیبانی OTG میباشد.

توجه داشته باشید که ممکن است به ازای هربار استفاده از OTG نیاز داشته باشید که تنظیمات OTG شیائومی را تکرار کنید، اما هیچ جای نگرانی نیست؛ انجام این کار چند ثانیه بیشتر زمان احتیاج ندارد.

  دسترسی به فایل ها 

  گاهی ممکن است که OTG را به گوشی خود متصل کرده باشید و USB توسط گوشی شما شناسایی شده باشد؛ اما وقتی قصد دارید که فایلی را جابه جا کنید متوجه شوید که به هیچ کدام از فایل های درون موبایل دسترسی ندارید. ممکن است وقتی که قصد اتصال گوشی خود به کامپیوتر خود را دارید هم به این مشکل خورده باشید.

این تنظیمات روی گوشی شما پیاده شده و هدف آن امنیت بیشتر اطلاعات شما است؛ به این شکل که فقط سیستم هایی که به تایید شما میرسند به فایل های گوشی شما دسترسی داشته باشند.

 برای رفع این مشکل:

 فقط کافی است که به تنظیمات گوشی خود رفته و عبارت USB را درقسمت جست و جو تایپ کنید. یکی از گزینه های پیشنهاد شده به شما Default USB configuration نام دارد. با کلیک کردن روی این گزینه و قرار دادن حالت روی گزینه File Transfer مشکل گوشی شما رفع خواهد شد و در اصل گوشی شما دسترسی فایل ها را دراختیار سیستم بیرونی متصل شده قرار خواهد داد.