انواع کابل AUX

 Auxiliary یا به اختصار AUX، کابلی بسیار ساده برای انتقال صدا است. AUX ها در مدل های معمولی از دو سوکت ۳.۵ میلی متری تشکیل می شوند؛ یک سر این کابل توسط سوکت به پورت ۳.۵ میلی متری گوشی یا موزیک پلیر، و سر دیگر به سیستم صوتی میزبان (مثل ضبط خودرو، اسپیکر، هدفون و …) متصل می‌شود.

استفاده از کابل aux

 کابل های AUX از نظر شکل، جنس و کارایی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند؛ و هدف ما از این مطلب معرفی انواع کابل های AUX به شما است.

انواع AUX

انواع کابل AUX را می توان در سه بخش تقسیم بندی کرد: از نظر نوع شکل، نوع کارایی و نوع جنس. در ادامه انواع کابل را در هر بخش به شما معرفی خواهیم کرد و درباره آنها توضیحاتی خواهیم داد.

همچنین ما در هر بخش یک کابل که از نظر کیفیت و برند تضمین شده است را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

انواع کابل AUX از نظر نوع شکل ظاهری:

  • کابل AUX گرد :

این کابل ها بیشتر از کابل های دیگر استفاده میشوند. کابل های aux گرد در تنوع بالایی از نظر رنگ یافت می‌شوند و اکثر کابل ها در انواع کارایی و جنس از این نوع کابل هستند.

کابل AUX شیگو مدل رنگین کمان طول 1 متر

کابل AUX شیگو مدل رنگین کمان طول 1 متر

برای مشاهده وخرید کلیک کنید.

  • کابل AUX فنری :

ویژگی فنری بودن سیم های این نوع کابل، باعث میشود که فضای بسیار کمتری را اشغال کند؛ به همین دلیل این کابل ها از زیبایی بسیار بیشتری برخوردارد هستند. برای مثال اگر در ماشین و برای اتصال گوشی به ضبط خودرو از این نوع کابل استفاده کنید، سیم آن فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد و دست و پاگیر نخواهد بود و همچنین مانند کابل های معمولی به راحتی گره نخواهد خورد.

کابل aux شیائومی 180 سانتی متری

کابل aux شیائومی 180 سانتی متری

برای مشاهده وخرید کلیک کنید.

  • کابل AUX تخت :

این نوع کابل ها به دلیل تخت بودن میتوانند ویژگی های خاص خود را داشته باشند؛ برای مثال این کابل ها می توانند زیر فشار آسیب بسیار کمتری ببینند و به خاطر تخت بودن آسیبی به آنها وارد نشود، همچنین شکل این کابل ها باعث می‌شود که به همین راحتی ها گره نخورند.

کابل AUX انتقال صدای REMAX مدل P-18 ویژگی کابل FLAT

کابل AUX انتقال صدای REMAX مدل P-18 ویژگی کابل FLAT

انواع کابل AUX از نظر نوع کارایی:

  • کابل AUX معمولی :

این کابل ها همان شکل کلی AUX ها هستند. AUX ها به شکل های معمول دارای دوسر با فیش های ۳.۵ میلی متری هستند؛ که این فیش ها به پورت های ۳.۵ میلی متری متصل میشوند و کار انتقال صدا را برای شما انجام می دهند.

کابل AUX بروفون مدل BL10 طول 2 متر

کابل AUX بروفون مدل BL10 طول 2 متر

 اکثر کابل هایی که در بازار دیده می شوند و یا توسط  کاربران استفاده می شوند از این کابل ها هستند. شما می توانید کابل های معمولی را توسط گوشی های مختلفی استفاده کنید؛ اما موارد خاصی هم وجود دارد، که در ادامه با آن ها آشنا می‌شوید.

  • کابل AUX لایتنینگ :

کابل های AUX معمولا از دو فیش ۳.۵ میلی متری در دو سر خود استفاده می کنند؛ اما اگر شما یکی از کاربران اپل و گوشی های ایفون هستید، توصیه می کنیم که از کابل های AUX لایتنینگ استفاده کنید.

این کابل ها در یک سر از همان فیش های ۳.۵ میلی متری اما در سر دیگر از یک فیش لایتنینگ استفاده می کنند؛ فناوری لایتنینگ در این کابل ها میتواند به شما این اجازه را دهد که فایل های صوتی را با کیفیت بالاتر انتقال دهید.

کابل تبدیل لایتنینگ به AUX مدل W26 هیسکا

کابل تبدیل لایتنینگ به AUX مدل W26 هیسکا

برای مشاهده وخرید کلیک کنید.

  • کابل AUX تایپ سی :

این کابل ها هم مانند مورد قبلی فقط در یک سر خود فیش ۳.۵ میلی متری دارند؛ در سر دیگر این کابل ها فیش تایپ سی مشاهده میشود. اگر شما کاربر گوشی های اندرویدی هستید و گوشی شما از فناوری تایپ سی پشتیبانی می کند،به شما توصیه می کنیم که بجای کابل های معمولی از این کابل ها استفاده کنید.

فیش تایپ سی به محل شارژ گوشی شما متصل خواهد شد و به شما این اجازه را میدهد که فایل های صوتی خود را با کیفیت بسیار بالایی انتقال دهید.

کابل تبدیل USB-C به AUX مدل W28 هیسکا

کابل تبدیل USB-C به AUX مدل W28 هیسکا

برای مشاهده وخرید کلیک کنید.

انواع کابل AUX از نظر جنس:

  • کابل AUX  پلاستیکی :

کابل های پلاستیکی بیشتر از موارد دیگر در بازار دیده میشوند. AUX ها به طور معمول با جنس پلاستیکی تولید می‌شده‌اند و دو جنس بعدی برای اینکه نقاط قوتی نسبت به پلاستیک داشتند ارائه شده اند.

اما اشتباه برداشت نکنید؛ این نوع کابل هنوز بیشتر از مدل های دیگر به فروش میرود و یک کابل پلاستیکی از یک برند معتبر میتواند مقاومت بسیار بالایی از خود نشان بدهد ومدت زمانی طولانی‌ را بدون هیچگونه خرابی کار کند.

کابل 1 به 1 صدا (aux) هیسکا مدل w35

کابل 1 به 1 صدا (aux) هیسکا مدل w35

برای مشاهده وخرید کلیک کنید.

 اما اگر در نگهداری کابل ها به مشکل می‌خورید و کابل های شما معمولا دچار قطع شدگی یا پارگی می‌شوند، دو مدل بعدی را به شما توصیه می‌کنیم.

  • کابل AUX کنفی :

اگر کابل های شما معمولا به دلیل فشار و کشیدگی پاره می‌شوند، کابل های کنفی را به شما توصیه می‌کنیم. این کابل ها دارای روکشی از جنس کنف بافته شده می‌باشند و این ویژگی آنها را در برابر پارگی بسیار مقاوم کرده است.

کابل aux مدل W32 هیسکا

کابل aux مدل W32 هیسکا

برای مشاهده وخرید کلیک کنید.

  • کابل AUX فلزی :

 در صورتی که کابل های شما مدام دچار خرابی و قطع شدگی می‌شوند، این نوع کابل به شما توصیه می‌شود. کابل هایی که روکش آنها از جنس فلز است، به راحتی خم نخواهند شد و در مقابل انواع فشار، خم شدگی و کشیده شدن مقاومت بسیار بیشتری را از خود نشان خواهند داد.

کابل AUX ریمکس مدل p16b

کابل AUX ریمکس مدل p16b

برای مشاهده وخرید کلیک کنید.

 جمع بندی :

 AUX ها به شکل ها و تنوع های زیادی در بازار پیدا می شوند؛ و ما در این مطلب سعی داشتیم تا به شکل خلاصه و جامعه تمام انواع کابل AUX را به شما معرفی کنیم تا با خیال راحت کابلی برای خرید انتخاب کنید.