علت وصل نشدن گوشی به AUX

AUX  ها کابل هایی مخصوص انتقال صدا هستند. امروزه استفاده از آنها به شکل فراوانی دیده می شود؛ AUX ها ابتدا به یک دستگاه پخش موسیقی مانند گوشی های همراه، موزیک پلیرها و … متصل می شود و بعد به یک سیستم صوتی میزبان مانند اسپیکرها، ضبط خودروها و …

برای مثال با استفاده از AUX ها می توانید موزیک ها یا پادکست هایی را که در گوشی همراه خود موجود دارید را توسط اسپیکرهای ماشین، و در هنگام رانندگی گوش بدهید.

استفاده از کابل aux

 اما ممکن است که در استفاده از AUX ها به مشکل خورده باشید، در این صورت ادامه این مطلب را بخوانید؛ ما در این مطلب سعی کرده‌ایم که تمام دلایل عدم وصل شدم AUX ها را نام ببریم و توضیح دهیم.

 

 اتصال نادرست

 در ابتدایی ترین مرحله بهتر است از این مطمئن شوید که اتصال به درستی انجام شده است، ممکن است که جک های AUX را به پورت های نادرستی متصل کرده باشید. بهتر است جک ها را در بیاورید، آن ها را تمیز کرده و دوباره جا بزنید. در تلاش دوم مطمئن شوید که جک ها درست جا خورده اند.

اگر پورت گوشی یا دستگاه میزبان پر از گرد و خاک شده باشد، این می‌تواند دلیلی برای عدم اتصال درست باشد. برای مثال اگر شما فردی هستید که به تمیزی فضای داخل ماشین اهمیت چندانی نمی‌دهید، ممکن است به مرور زمان در پورت های AUX ماشین خاک جمع بشود و جلوی اتصال را بگیرد.

 

 وجود مشکل در کابل

 ممکن است سیم AUX شما بر اثر خم شدگی زیاد آسیب دیده باشد؛ ممکن است جک AUX شما دارای شکستگی باشند یا ممکن است سیم های داخلی کابل، به دلیل کیفیت پایین کنده شده باشند.

بر هرحال ممکن است AUX شما به هر دلیلی خراب شده باشد. اگر AUX شما بسیار قدیمی شده، پس احتمال خرابی آن بالاتر از قبل میرود.

در صورت امکان از کابل دیگری استفاده کنید تا متوجه شوید که علت وصل نشدن گوشی به AUX ، خرابی کابل است یا نه.

برای خرید کابل AUX با کیفیت بالا و کمترین قیمت کلیک کنید.

وجود مشکل در موبایل

 همانطور که برای چک کردن خرابی در کابل AUX، از یک کابل جدید استفاده کردید. حال میتوانید کابلی را که روی گوشی شما جواب نمی‌دهد را با یک گوشی دیگر امتحان کنید. به هر حال ممکن است پورت AUX در گوشی شما دچار مشکل شده باشد.

پورت ۳.۵ میلی متری خراب

 در صورتی که مطمئن شدید که مشکل از طرف گوشی همراه شما است، حال نوبت به آن رسیده که به یک تعمیر کار مراجعه کنید.

 

وجود مشکل در سیستم صوتی

 هدف شما برای استفاده از AUX، اتصال گوشی همراهتان به چه دستگاهی بوده است؟ ممکن است اسپیکر، هدفون یا ضبط ماشینتان دچار خرابی شده باشد؛ که در صورتی که با روش هایی که قبل تر ذکر شد گوشی و کابل شما مشکلی نداشتند، مشکل از طرف سیستم میزبان است.

برای مثال خود شما بهتر می دانید که آب و سیستم های الکترونیکی رابطه خوبی ندارند؛ پس اگر اخیرا روی ضبط خودرو شما آب ریخته است، پس مشکل عدم اتصال از همانجا نشئت می‌گیرد.