تنظیمات OTG سامسونگ

 روانه شدن OTG ها به بازار به ما سرعت و آسانی بیشتری در استفاده از فلش های USB داد. البته همانطور که خود شما هم می‌دانید این تنها قابلیت استفاده از مبدل یا کابل های OTG نیست ولی بیشتر استفاده از این محصولات همین است.

گاهی قبل از استفاده از کابل OTG می‌بایست برخی مراحل را انجام دهیم تا فلش مموری متصل شده توسط سیستم عامل گوشی ما شناسایی شود. هدف ما در این مقاله راهنمایی کردن شما در انواع تنظیمات و مراحلی است که باید در گوشی های سامسونگ انجام بدهید.

 

اتصال OTG به گوشی

 

مراحل فعال کردن تنظیمات OTG سامسونگ

 شما احتمالا قبلا سعی کردید که از OTG استفاده کنید و موفق نشده‌اید، و به همین علت است که این مطلب را می‌خوانید؛ پس نگران نباشید و مراحل زیر را در گوشی همراه خود اجرا کنید.

مرحله اول: روی ایکون تنظیمات کلیک کرده و صفحه تنظیمات را باز کنید. درون گزینه هایی که مشاده می‌کنید دنبال گزینه ای به نام Additional setting بگردید. این گزینه معمولا در پایین صفحه قرار و آنجا پیدا میشود.

مرحله دوم: بعد از کلیک کردن و باز کردن صفحه جدید به پایین صفحه رفته و در آنجا به دنبال گزینه ای به نام Developer Options بگردید. روی آن کلیک کنید.

مرحله سوم: در صفحه جدید بازشده گزینه ای به نام USB debugging وجود دارد؛ روی آن کلیک کنید و آن را فعال کنید. تمام

 

حال میتوانید USB خود را توسط کابل OTG به گوشی همراتان وصل کنید و از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که ممکن است شما احتیاج داشته باشید که این مراحل را هربار قبل از اتصال OTG انجام بدهید؛ ولی مراحل بسیار ساده بوده و بعد از یک یا دوبار انجام آن ساده‌تر هم می‌شود و هیچ جای نگرانی‌ای وجود ندارد.

پشتیبانی گوشی از OTG 

 

اگر تنظیمات گفته شده را انجام دادید و هنوز هم گوشی شما نمی‌تواند فلش مموری را بخواند، ادامه مطالب به شما کمک خواهد کرد.

 چرا گوشی من OTG را شناسایی نمیکند؟

احتمالاتی برای این اتفاق وجود دارند که آن ها را نام خواهیم برد و توضیح خواهیم داد.

 یک:  ممکن است که دستگاه گوشی شما بسیار قدیمی باشد و از قابلیت OTG پشتیبانی نکند؛ شما میتوانید با یک سرچ کوچک و یا با نصب یک اپلیکیشن OTG Checker این قابلیت را در مدل گوشی خود برسی کنید.

 دو:  ممکن است OTG شما خراب شده باشد. اگر OTG شما به صورت کابل است احتمال خراب شدن آن کمی بالاتر است و توصیه می‌شود که نگاهی به کابل انداخته و مطمئن شوید که خرابی یا قطعی شدگی‌ای پیدا نمی‌کنید. حتی اگر OTG شما به صورت مبدل باشد امکان خراب شدن آن، هرچند کمتر اما وجود دارد.

 سه:  گاهی اوقات مشکل عم اتصال از طرف فلش است. ممکن است فلش مموری شما دچار خرابی شده باشد و عدم وصل شدن آن به گوشی همین باشد. توجه داشه باشید که مشکل دیگری هم وجود دارد که میتواند از طرف فلش شما پیش آمده باشد؛ زیرا ممکن است مشکل به این دلیل باشه که گوشی شما از فرمت فلش شما پشتیبانی نمی‌کند. گوشی ها اغلب با فرمت Fat32 سازگار هستند اما فلش مورد نظر ممکن است از فرمت NTFS استفاده کند.

در ین صورت باید فلش را به لپتاپتان متصل کرده و فرمت را عوض کنید؛ در صورتی که این کار برایتان سخت است یا به یک لپتاپ دسترسی ندارید میتوانید این کار را به کس دیگری بسپارید.

  توجه کنید که همگام عوض کردن فرمت تمام اطلاعات فلش شما پاک خواهد شد پس قبل از این کار حتما تمام فایل های داخل فلش را در جای دیگری ذخیره کنید.

اگر تنظیمات را انجام دادید و احتمال های ذکر شده را برسی کردید و به نتیجه‌ای نرسیدید فقط کافی است که به یک تعمیرکار حرفه مراجعه کرده و به او اجازه دهید تا مشکل را برسی کند.