راهنمای خرید OTG و پیشنهاد

 

  مبدل یا کابل OTG ابزارکی بسیار ساده و کاربردی است که طراحی شده تا به وسیله پورت شارژ به گوشی شما متصل شده و به میزبانی برای انواع فلش مموری ها تبدیل شود. بعد از خرید OTG کار شما در مدیریت فایل های ذخیره شده در فلش مموری و یا ذخیره بیشتر آن بسیار ساده و سریع تر از گذشته میشود.

استفاده از OTG ها بسیار ساده و کاربردی است و شما بعد اتصال سریع فلش مورد نظر به گوشی همراه خود میتوانید به فایل های درون فلش مموری دسترسی پیدا کنید.

 

استفاده از مبدل otg

 

مبدل OTG در کنار ساده بودن بسیار کاربردی است و میتواند به مدت بسیار طولانی مورد استفاده قرار بگیرد و کار جابه جایی اطلاعات را برای شما انجام دهد؛ اما به شرطی که هنگام خرید آن دقت کنید و مبدل مناسبی را خریداری کنید.

در ادامه مطالب سعی ما در این است که نکاتی ساده را برای شما بازگو کنیم تا در هنگام خرید به آنها توجه کنید و در پایان مقاله تعدادی از OTG های پیشنهادی را به شما معرفی خواهیم کرد.

نکته اول:گوشی شما از چه نوع OTG پشتیبانی میکند.

 توجه داشتن به نوع پورت گوشی خود در هنگام خرید OTG اولین و ساده ترین نکته ای است که باید رعایت کنید.

گوشی شما ممکن است دارای پورت میکرو، تایپ سی یا لایتنینگ باشد و توجه داشته باشید که یک OTG در خصوص همان پورت خریداری کنید.

توجه داشته باشید که در پورت های تایپ سی در مقایسه با پورت های میکرو انتظار میرود که پورت های تایپ سی سرعت بیشتری در انتقال داده ها داشته باشند.

نکته دوم:نسخه ای را انتخاب کنید که با شرایط شما مطابقت دارد.

OTG ها به دو شکل سیم دار و بدون سیم (کابل های OTG و مبدل های OTG)موجود میباشند.

شما میتوانید نسبت به شرایط خود یکی از این دوگزینه را هنگام خرید OTG انتخاب کنید. در زمانی که دسترسی به دستگاهی که قرار است OTG به آن متصل شود سخت و در شرایطی قرار دارید که دو دستگاه اتصال داده شده نباید به هم چسبیده باشند (برای مثال اتصال کیبورد به گوشی)؛ لازم است که یک کابل OTG بخرید.

عکس کابل و مبدل otg

 

از این کابل ها میشود برای اتصال دادن فلش مموری ها به گوشی هم استفاده کرد ولی از آنجایی که امکان خرابی کابل وجود دارد و این کابل ها فضای بیشتری نسبت به مبدل ها اشغال خواند کرد، مبدل ها انتخاب بسیار مناسب تری در مورد استفاده د خصوص فلش مموری ها به حساب می آیند.

مبدل های OTG بسیار ساده تر از کابل های OTG هستند و فضای کمتری را اشغال میکنند و در این حال خرابی بسیار کمتری دارند و خطر پارکی سیم در این موارد وجود ندارد.

نکته سوم:تمام اندروید ها از OTG پشتیبانی نمی کنند.

 به طور کلی اگر گوشی شما قبل سال 2013 تولید شده باشد از OTG پشتیبانی نمیکند؛ اما اگر موبایل همراهتان تولید سال 2013 یا سال های بعدی آن است میتوانید از مبدل های OTG استفاده کنید.

حتی اگر گوشی شما به راحتی از OTG پشتیبانی کند باز هم ممکن است بعد از اتصال مبدل شما هیچ نشانه ای از اتصال دریافت نکنید و یا نتوانید از به اطلاعات درون فلش مموری متصل شده دسترسی داشته باشید؛ در این صورت به شما پیشنهاد میشود که یک برنامه کمکی برای استفاده از OTG دانلود کنید.

نکته چهارم:از برند های محبوب خرید کنید.

کیفیت ملاک بسیار مهمی است که برای خرید هر کالایی درنظر گرفته میشود، اما شما چه حضوری و چه آنلایین توانایی برسی کیفیت مبدل های OTG و میزان کیفیت آنها در تولید را ندارید؛ پس چگونه مطمئن میشوید که یک مبدل با کیفیت مناسب را خریداری کرده اید؟

وقتی از برندی محبوب و شناخته شده خرید میکنید خیالتان از کیفیتی که دریافت میکنید هم راحت است.

نکته پنجم:قیمت همیشه اهمیت دارد.

 اگر دو مبدل OTG دارای کیفیت های مناسب، برند خوب، شکل و ظاهر شبیه به هم و در کل ملاک های یکسانی بودند، ملاکی که میتواند میان آن دو تفاوت ایجاد کند میزان قیمتی است که برای آنها در نظر گرفته شده است.

  برخی از نمونه های پیشنهادی ما در خرید OTG

  مبدل USB 3.0 OTG به لایتنینگ هیسکا مدل H1

مبدل USB 3.0 OTG به لایتنینگ هیسکا مدل H1

برای مشاهده اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

این محصول دارای خروجی لاتنینگ است و توانایی اتصال به گوشی های ایفون که دارای پورت لایتنینگ هستند را دارد. همچنین این OTG به کسانی که به دنبال خرید محصولی با کیفیت و کارایی بالا میگردند هم توصیه میشود.

عکس

مبدل USB 3.0 OTG به Type-C هیسکا مدل H5

 

مبدل USB 3.0 OTG به Type-C هیسکا مدل H5

برای مشاهده اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

اگر گوشی شما دارای پورت تایپ سی است، یکی OTG های با کیفیتی که با این پورت ها سازگاری داشته باشند همین محصول است. کیفیت این محصول به واسطه برند معتبر آن ( هیسکا ) بسیار بالا بوده و میتوانید بدون هیچ نگرانی از آن استفاده کنید.