راهنمای تمیز کردن ایرپاد و کیس آن

 

 

 

ایرپادها به مرور زمان آلودگی و جرم گوشتان را به خود جذب می‌کنند و همین موضوع باعث کاهش کیفیت صدای آنها یا ایجاد صدای خش خش در طولانی مدت می‌شود.

از طرف دیگر، اگر کیس ایرپاد خود را ته کیف یا جیب خود می‌اندازید ممکن است با مواد مختلفی کثیف شود یا خراش بردارد.

اگر شما هم از افرادی هستید که تمام یا بعضی از این موارد را تجربه کرده‌اید و دنبال راهکاری برای حل آنها هستید، حتما تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

چگونه ایرپاد را تمیز کنیم

بهتر است قبل از این که به تمیز کردن کیس ایرپاد بپردازیم، ببینیم چگونه می‌توان خود ایرپادها را تمیز کرد. ایرپادها از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که ممکن است نیاز به تمیز کاری داشته باشند. در ادامه به نحوه تمیزکاری هر یک از این بخش‌ها اشاره کرده‌ایم.

مرحله اول: اگر از مدل ایرپاد پرو استفاده می‌کنید، قسمت‌های سیلیکونی اسپیکر را جدا کنید.

مرحله دوم: یک گوش پاک کن پنبه‌ای بردارید و آن را به الکل آغشته کنید. الکل کمک می‌کند تمام چربی‌ها و آلودگی‌هایی که در اسپیکر جمع شده‌اند از بین بروند.

مرحله سوم: به آرامی ‌قسمت اسپیکر ایرپاد را با گوش پاک کن بمالید تا ذره‌های آلودگی پاک شوند. اگر مقدار زیادی آلودگی در اسپیکر ایرپاد جمع شده بود، بهتر است این سه مرحله را چندین بار با یک گوش پاک کن جدید تکرار کنید.

مرحله چهارم: زمانی که تمام قسمت اسپیکر را با گوش پاک کن تمیز کردید، می‌توانید با استفاده از یک مسواک قدیمی‌ذره‌های ریز آلودگی را پاک کنید.

مرحله پنجم: اگر با انجام تمام کارهای گفته شده هنوز هم ذره‌های آلودگی را مشاهده می‌کنید، از نوک یک خودکار یا یک جسم تیز برای پاک کردن آنها استفاده کنید. البته این کار را باید با دقت خیلی زیادی انجام دهید، زیرا وارد کردن فشار زیاد به اسپیکر ایرپاد با یک جسم تیز می‌تواند به ایرپادها آسیب برساند.

این مراحل را برای یک ایرپاد انجام دهید و سپس برای ایرپاد بعدی هم آنها را تکرار کنید.

اگر گوش پاک کن پنبه‌ای، مسواک کوچک یا جسم تیز ندارید، می‌توانید از کیت تمیز کردن ایرپاد اپل استفاده کنید که قیمت مناسبی دارد. این کیت شامل تمام چیزهایی است که برای تمیز کردن ایرپاد نیاز دارید.

نکته مهم: هر ایرپاد شامل قسمت‌های زیادی است که در ساخت آنها مش به کار رفته است؛ مانند میکروفون آن. هنگام تمیز کردن مش اصلی ایرپاد که در بخش اسپیکر قرار دارد، حتما تمام قسمت‌های دیگری را که در آنها مش وجود دارد تمیز کنید.

 

نحوه تمیز کردن کیس ایرپاد

تمیز کردن کیس ایرپاد می‌توانند سخت‌تر از تمیز کردن خود ایرپادها باشد؛ زیرا کیس ایرپاد حفره‌هایی دارد که باید با ملاحظه آنها را تمیز کرد. در ادامه اشاره می‌کنیم که چگونه می‌توانید این حفره‌ها را تمیز کنید.

 

تمیز کردن حفره‌های داخل کیس ایرپاد

درون کیس ایرپاد حفره‌هایی وجود دارد که به مرور زمان ممکن است جرم و آلودگی را به خود جذب کنند. در ادامه ذکر می‌کنیم که چگونه می‌توانید این حفره‌ها را تمیز کنید.

مرحله اول: یک گوش پاک کن را آغشته به الکل کرده و با آن دیواره‌های هر دو حفره را تمیز کنید.

مرحله دوم: با استفاده از گوش پاک کن، به آرامی ‌نقاطی را که ایرپاد به کمک آنها شارژ می‌شود بمالید. در این مرحله هیچ فشار اضافه‌ای به این نقاط نیاورید، چرا که ممکن است نحوه شارژ شدن ایرپاد دچار اختلال شود.

مرحله سوم: انتهای یک دستمال کاغذی را بپیچانید و آن را وارد حفره‌های ایرپاد کنید تا الکل اضافه باقی مانده در آنها کامل خشک شود.

 

نکات مهم برای تمیز نگه داشتن ایرپاد

حالا که ایرپادها و کیس آن را تمیز کردید، وقت آن رسیده است که مطمئن شوید دوباره کثیف نمی‌شوند. حفظ و نگهداری ایرپاد به نحوی که از تمیز ماندن و آسیب ندیدن آنها اطمینان داشته باشید، بسیار مهم است.

در ادامه تعدادی از مهمترین نکات را برای تمیز نگه داشتن ایرپاد ذکر خواهیم کرد.