فعالسازی OTG آیفون

به طور کلی شرکت اپل راهکار های مستقیمی برای پشتیبانی از فناوری OTG در دیوایس های خود قرار نداده است اما می توان از طریق راهکار های مشابه ای که در ادامه برایتان بازگو خواهیم کرد اتصال دستگاه های USB به iPhone و iPad را ممکن ساخت .

رایج ترین راه برای استفاده سریع از قابلیت OTG بر روی آیفون ها این است که از برنامه Files و سایر برنامه‌های پشتیبانی‌شده برای دسترسی به فایل‌های ذخیره‌ شده در دستگاه‌های خارجی، مانند درایوهای USB و کارت‌های SD استفاده کنید.

 

اتصال OTG به آیفون

 

همچنین برایتان شرح خواهیم داد که چگونه فایل ها را از آیفون به USB OTG منتقل کنیم؟

برای انجام این کار ابتدا فایل ها را از آیفون به فلش USB کپی کنید ، توجه کنید که هنگام کپی کردن فایل ها حتما گزینه ی (with files) را بزنید .

  • برنامه Photos را در مک خود راه اندازی کنید.
  • آیفون خود را انتخاب کنید.
  • روی دکمه Import All New Items کلیک کنید.

اکنون باید نحوه ی عملکرد و فعالسازی OTG آیفون را بدانید :

یک درایو USB یا رم ریدر را به سوکت USB آداپتور وصل کنید.

سر USB-C را به گوشی خود وصل کنید.

برای نمایش نوار اعلان، انگشت خود را از بالا به پایین بکشید.

روی USB Drive ضربه بزنید.

برای مشاهده فایل های موجود در گوشی خود، روی حافظه داخلی ضربه بزنید.

تنظیمات OTG را در کدام بخش پیدا کنیم ؟

بسیاری از افرادی که از گوشی های هوشمند اپل استفاده می کنند این سوال را از ما می پرسند که در کجای گوشی باید به دنبال تنظیمات مربوط به OTG را پیدا کنیم .

برای جواب این سوال باید بگوییم که بعد از اتصال OTG به دستگاه تان همواره یک هشدار دریافت خواهید کرد بابت وصل شدن و فعال کردن OTG ، در این صورت باید این دسترسی را به دستگاه تان بدهید تا خوانش OTG بر روی دستگاه اعمال شود .

کافیست به تنظیمات > دستگاه های متصل > OTG بروید.

چگونه آیفون USB ما را شناسایی می کند ؟

برای این کار باید اجازه دسترسی به انواع لوازم جانبی برخوردار از USB را به دیوایس خود بدهید. به همین منظور باید در تنظیمات به بخش Face ID & Passcode یا Touch ID & Passcode بروید و لوازم جانبی USB را در قسمت Allow Access When Locked فعال کنید.

اگر تنظیمات لوازم جانبی دارای USB غیرفعال است ، ممکن است لازم باشد دستگاه iOS خود را برای اتصال لوازم جانبی USB باز کنید.

 

تنظیمات فعالسازی OTG

 

حالا باید سوال مهم بعدی را که دغدغه‌ی بسیاری از کاربران آیفون می‌باشد را پاسخ دهیم و آن هم اینکه چگونه از USB در آیفون خود استفاده کنم؟

نحوه استفاده از USB در آیفون

اگرچه آیفون پورت USB استاندارد برای اتصال درایو فلش ندارد، اما می‌توانید با استفاده از سخت‌افزار ویژه‌ای که به کانکتور لایتنینگ در پایین گوشی وصل می‌شود، عکس‌ها را از رول دوربین iOS 10 منتقل کنید.

به طور کلی کاربران دیوایس های اپل به دلیل هزینه های نسبت بالایی که برای خرید آنها صرف می‌کنند این ترس را دارند که حتما از تجهیزات جانبی اصلی استفاده کنند و به سراغ نمونه های مشابه فیک آن نروند .

به همین منظور یکی از پر تکرارترین سوال هایی که درخصوص فعالسازی OTG آیفون و خرید OTG آیفون از ما می پرسند این است که کدام برند ها کیفیت مطلوب دارند و برای آیفون به طور کلی آسیبی ندارند ؟

برای جواب این سوال باید اشاره کنیم که برای خرید هر کالایی در ابتدا باید تمام جوانب را بسنجیم و بعد اقدام به خرید آن کنیم . در بحث خرید OTG‌ ها هم ، چون این گجت‌ها دائما در حال انتقال دیتا هستند، طبیعی است که گرم شوند؛ یا از طرفی، سرعت انتقال دیتا یکی از فاکتور مهم در او تی جی‌ها به حساب می‌آید برای همین باید از برند‌هایی خرید کنیم که معتبرتر هستند .

در بازار OTG برند‌هایی مثل مکدودو، ریمکس و ساندیسک جز بهترین‌ها حساب می‌شوند؛ البته این بدین معنی نیست که بقیه برندها ناکار آمد هستند، بلکه به این معنی است که برندهای نام برده شده از بقیه برندها، سرعت و عمر بیشتری دارند.