فعالسازی OTG هواوی

USB On-The_Go یا به اختصار OTG ابزارکی ساده و پرکاربرد برای گوشی های اندروید است. این مبدل ها با اتصال به قسمت پورت شارژ گوشی شما به میزبانی برای فلش مموری، کیبورد، موس، دوربین های عکاسی و … تبدیل میشوند و به شما این اجازه را میدهند که از آنها استفاده کنید.

پر کاربرد ترین استفاده از این مبدل ها همان اتصال فلش به گوشی موبایل است؛ OTG به شما این اجازه را میدهد که با سادگی هرچه تمام به فایل ها و اطلاعات داخل فلش مموری دسترسی داشته باشید و آن ها را مدیریت کنید.

 

استفاده از OTG

 

اما معمولا باید تنظیماتی را انجام دهید تا گوشی شما از این قابلیت پشتیبانی کند. این تنظیمات در اکثر گوشی های اندرویدی به یک شکل بوده اما ممکن است در برخی مدل های هواوی این روند متفاوت باشد؛ در ادامه این مطلب به هر دو گزینه خواهیم پرداخت.

 فعالسازی OTG در اندروید

اگر گوشی شما هواوی است،توجه داشته باشید که در اکثر اوقات فعال سازی OTG هواوی روند مشابه به بقیه گوشی های سامسونگ را دارد.

در فعالسازی OTG در گوشی های اندروید ابتدا مراحلی را برای نمایش دادن گزینه developer options انجام دهید.  چرا این گزینه مخفی است؟ زیرا این قسمت از تنظیمات و گزینه های داخل آن معمولا توسط توسعه دهندگان و برنامه نویسان حوزه اندروید استفاده میشود؛ اما گاهی کاربران عادی هم به استفاده از این بخش تنظیمات احتیاج پیدا می کنند.

مرحله اول : روی ایکون تنظیمات کلیک کرده و وارد تنظیمات گوشی خود شوید. در صفحه باز شده به دنبال گزینه ای به نام about phone بگردید، روی آن کلیک کرده و وارد صفحه جدید بشوید.

 

مرحله دوم : در صفحه جدید باز شده گزینه ای به نام build number وجود خواهد داشت. حدود ۷ یا ۸ بار روی آن کلیک کنید تا زمانی که متن “you are an developer” را در پایین صفحه مشاهده کنید.

اکنون شما با این کار منوی مخفی developer options را فعال کرده اید و اگر به صفحه اصلی تنظیمات نگاهی بیندازید آن را مشاهده خواهید کرد…

 

فعالسازی OTG هواووی

مرحله سوم : به صفحه اصلی تنظمات برگردید و روی گزینه  developer options کلیک کنید تا صفحه جدیدی بروید.

 

مرحله چهارم : در گزینه های موجود، گزینه ای به نام USB Debuging وجود دارد؛ روی آن کلیک کنید و آن را فعال کنید.

به همین سادگی شما مراحل فعالسازی OTG هواوی و سامسونگ را انجام دادید.

 

فعالسازی OTG هواوی

فعالسازی OTG در گوشی هواوی

اگر شما از کاربران گوشی های هواوی هستید و با تنظیماتی که گفته شد به نتیجه ای نرسیدید گزینه های زیر را امتحان کنید:

در برخی مدل ها لازم است گزینه های زیر را برای فعالسازی OTG هواوی انجام  دهید.

اول : به تظیمات گوشی خود بروید و روی گزینه ای به نام Battery کلیک کنید.

دوم : در صفحه جدید باز شده و معمولا در بالای صفحه گزینه ای به نام power bank وجود دارد؛ آن را فعال کنید. تمام

فعال نشدن OTG

 ممکن تنظیمات را به درستی انجام دهید و باز هم گوشی شما قادر به شناسایی کابل OTG نباشد؛ این اتفاق میتواند حاصل عواملی از جمله گزینه های زیر باشد:

 

سیستم عامل گوشی شما آپدیت نشده باشد : برسی کنید که حتما سیستم عامل گوشی خود را تا آخرین آپدیت بروز کرده باشید.

 

مدل گوشی شما بسیار قدیمی باشد : به طور معمول تمام گوشی هایی که اندرویدشان بالا تر از ۳ است میتوانند به راحتی از قابلیت OTG پشتیبانی کنند؛ اما اگر از یک گوشی قدیمی استفاده میکنید که مطمئن نیستید از OTG پشتیبانی میکند یا نه، میتوانید با دانلود برنامه OTG Checker یا هر برنامه مشابه آن پشتیبانی گوشی خود را برسی کنید.

خرابی کابل یا مبدل OTG : امکان دارد که کابل شما دارای پارگی و یا به هر دلیلی دیگر کابل یا مبدلتان خراب شده باشد؛ و به همین دلیل است که اتصال صورت نمیگیرد.