طریقه استفاده از OTG ایفون

 در گذشته انتقال فایل ها از فلش به گوشی نیازمند یک سیستم کامپیوتر بود و این کار بسیار سخت تر و زمان برتر از آن بود که ارزش امتحان را داشته باشد؛ علیرغم این مشکلات همیشه کامپیوتر یا لپ تاپی در دسترس نبود. اما امروزه شما نیازی به یک سیستم کامپیوتر ندارید که این کار را انجام بدهید.

 

 کابل OTG ایفون

 

OTG چیست؟

OTG ابزار کوچکی است که میتواند به درگاه گوشی شما متصل شود و با استفاده از درگار USB خود تبدیل به میزبانی برای فلش شما شود تا اطلاعات را با کمترین زحمت منتقل کنید. OTG در واقع خلاصه عبارت USB On_The_Go است.

 اما اتصال OTG ایفون به گوشی همراه هم چالش های خودش را دارد.  حداقل برای بار اول استفاده از این مبدل ها انتقال به سادگی آب خوردن نخواهد بود، ما در ادامه شما در خصوص این مشکلات راهنمایی خواهیم کرد.

 

 نرم افزار استفاده از OTG ایفون

برای استفاده از OTG ایفون به اپلیکیشنی به نام Files نیاز داریم؛معمولا این برنامه به صورت پیش فرض بر روی گوشی ایفون شما نصب است در صورت نصب نداشتن این برنامه لطفا در مرحله اول آن را بر روی گوشی خود نصب کنید.

 

اپلیکیشن فایلز

 

 

حال زمان آن است که فلش خود را توسط کابل OTG که دارای جک لایتنینگ است به گوشی خود متصل کنید. بعد از اتصال اگر وارد برنامه Files شوید که از قبل نصب کرده اید، اسم فلش خود را در بخش Browse مشاهده خواهید کرد؛ برای انتقال فایل ها از گوشی به فلش فایل ها را انتخاب کرده و به درون فلش بریزید و برای انتقال دیتا ها از فلش به درون گوشی عکس این کار را انجام دهید.

البته اگر شما از فایل منیجر دیگری بجای Files استفاده میکنید میتوانید برای انتقال از آن فایل منیجر استفاده کنید. برای مثال برنامه Documents فایل منیجر دیگری است که در میان کاربران استفاده زیادی دارد و قابلیت های بسیار مناسبی را به کاربران ارائه میدهد. برای انتقال فایل ها به ایفون این فایل منیجر هم گزینه مناسبی به حساب می آید.

 

عکس فایل منیرجر

 

پاسخ به سوالات متداول  :

 

۱ چگونه یک OTG مناسب بخریم؟

 قبل از خرید  کابل OTG ملاک هایی هست که باید رعایت شوند. برای مثال در مرحله اول باید توجه داشته باشید که OTG مد نظر دارای فیش سازگار با گوشی شما باشد. شما متناسب به اینکه گوشی شما ایفون، سامسونگ و از سری های قدیمی یا جدید است، ممکن است یک مبدل  با فیش لاتنینگ، تایپ سی یا تایپ بی احتیاج پیدا کنید.

در ملاک بعدی نوبت به این میرسد که OTG با سیستم عامل گوشی شما سازگاری داشته باشد یا نه؛ برای مثال برخی از OTG های ایفون فقط با سری های جدید IOS سازگاری دارند و یا ممکن اس OTG سامسونگ شما نتواند از گوشی هایی با اندروید پایین تر از ۵ پشتیبانی کند. در این موارد فقط کافی است که هنگام خرید از وضعیت گوشی خود به نسبت آگاهی داشته باشید.

ملاک مهم دیگری که میتوانند در انتخاب مبدل بسیار مهم باشند ملاک هایی مانند قیمت، کیفیت، برند سازنده و ….هستند.

مورد بعدی که باید هنگام خرید به آن توجه داشته باشید یک سری خصوصیت خاص برای تعداد کمی از مبدل های OTG است. برای مثال ممکن است مبدل مورد نظر نیاز به برنامه خاصی دارد که باید روی گوشی شما اجر شود؛ این برنامه ها ممکن است مربوط به شرکت تولید کننده همان OTGباشند. مبدل های دیگری هم هستند که میتوانند کار شما بسیار راحت تر از قبل کنن؛ برخی ازOTGها خود دارای حافظه داخلی هستند و شما با خریداری یکی از این مبدل ها از شر فلش ها هم راحت می شوید.

 

۲ کدام برند OTG بهتر است؟

  کار درست در هنگام خرید هر کالایی این است تمام ویژگی های کالا را با کالا ها مشابه در همان قیمت مقایسه کنیم تا خریدی قابل قبول داشته باشیم. یکی دیگر از کار هایی که معمولا انجام میدهیم تا سریع تر از اینکه آن کالا دارای ویژگی های مناسب تری است اطمینان حاصل کنیم، این است که از برندی شناخته شده خرید کنیم.

برای مثال برند های مکدودو و هیسکا از برند هایی هستند که همواره دارای رضایت زیادی از طرف مشتریان ما بوده.