رفع مشکل OTG شیائومی

 چرا گوشی های شیائومی فلش USB را نمی شناسند؟ کابل OTG وظیفه مبادله اطلاعات و دسترسی به اطلاعات داخل فلش مموری های خودمان را حتی آسان تر از قبل کرده و این روز ها برای این کار حتی احتیاج به یک کامپیوتر هم نداریم. اما اگر کاربر گوشی شیائومی هستیم و مشکل شناسایی 0TG برای ماهم پیش آمده، چه راه حلی برای رفع مشکل OTG شیائومی وجود دارد؟

برای استفاده کردن از این مبدل ها با گوشی شیائومی خود ابتدا باید تنظیمات گوشی رفته و مراحل ساده ای را انجام دهید تا این قابلیت را فعال کنید؛ جلوتر به این موضوع خواهیم پرداخت و مراحل را پیش خواهیم برد.

 

اتصال کوشی به OTG

 

آیا گوشی شیائومی از OTG پشتیبانی میکند؟

 شاید نگران این موضوع باشید که مشکل وصل نشدن OTG به گوشی شما به علت پشتیبانی نکردن موبایل از این فناوری است؛ اما باید به این نکته توجه کنید که در واقع تمام گوشی های اندرویدی یا بهتر است بگوییم تمام گوشی ها با اندروید بالاتر از 3 از قابلیت OTG پشتیبانی میکنند؛ پس بدون نگرانی مراحلی که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد را اجرا کنید.

فعال سازی قابلیت OTG شیائومی

برای رفع مشکل OTG شیائومی مراحلی که در ادامه ذکر شده را دنبال کنید :

مرحله اول: روی ایکون تنظیمات زده و به نظیمات گوشی خود بروید؛ سپس روی گزینه About Phone بزنید که در گوشی های شیائومی معمولا در بالای صفحه قرار دارد.

مرحله دوم: در صفحه جدید باز شده گزینه ای به نام MIUI version وجود دارد؛ روی آن ۷ـ۸ بار کلیک کنید، تا زمانی که عبارت  you are a developer  را مشاهده کنید. اکنون به صفحه اصلی بازگردید.

مرحله سوم: به پایین صفحه اصلی تنظیمات بروید و روی گزینه Additional Settings کلیک کنید.

مرحله چهارم: داخل صفحه جدید باز شده گزینه Developer Options را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

مرحله پنجم:اگر کمی در گزینه های جدید باز شده بگردید، گزینه USB debugging را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید و آن را فعال کنید.

اگر مراحل را انجام دادید، فلش خود را با کمک مبدل به گوشی متصل کرده و به قسمت مدیریت فایل رفته تا گزینه جدیدی که به وجود آمده را مشاهده کنید. حال گزینه جدیدی به نام External USB Storage وجود دارد و شما میتوانید با وارد شدن به این گزینه به فایل هایی که در فلش شما وجود دارند دسترسی داشته باشید، فایل ها را مدیریت کنید و یا فایلی را اضافه یا حذف کنید.

اگر گوشی شما شیائومی است میبایست گزینه OTG را قبل اتصال آن به گوشی خود فعال کنید تا گوشی از این گزینه پشتیبانی کند؛ توجه کنید که در گوشی شما این قابلیت بعد از ده دقیقه دوباره غیرفعال خواهد شد و شما کافی است که قبل از هربار استفاده از OTG این مراحل ساده را دوباره انجام دهید.

این امکان وجود دارد که حتی بعد فعال سازی قابلیت از تنظیمات خود باز هم گوشی شما OTG را شناسایی نکند، در این صورت شما میباست تمام احتمالاتی که وجود دارند را بشناسید و آن ها را به ترتیب مورد برسی قرار بدهید تا مطمئن شوید که مشکل دقیقا چیست.

  • آیا سیستم عامل شما بروز است؟

گاهی اوقات دلیل اینکه گوشی نمیتواند OTG را شناسایی کند این بوده که سیستم عامل گوشی بروز رسانی نشده؛ پس در مرحله اول لطفا سیستم عامل گوشی خود را برسی کنید.

  • آیا تلفن از کابل OTG پشتیبانی می کند؟

  همانطور گه قبل تر گفته شد تمام گوشی های اندرویدی بعد اندروید ۳ که شامل گوشی های شیائومی هم میشود از قابلیت OTG پشتیبانی میکنند؛ اما اگر استثنایی وجود داشته باشد و گوشی شما واقعا از این قابلیت پشتیبانی نکند و یا به دلیل قدیمی بودن گوشی خود فکر میکنید که مشکل همین است، میتوانید برنامه ای با نام  “ OTG Checker ”  یا هر برنامه مشابه  به آن را دانلود کنید و مطمئن شوید.

  • کابل OTG را بررسی کنید

  کابل های OTG خطر بیشتری در خراب شدن به نسبت به مبدل های OTG دارند. ممکن است دلیل وصل نشد به هیچکدام از دلایل دیگر مربوط نباشد و تنها به این دلیل باشد که کابل OTG شما آسیب دیده و رابط میان فلش مموری و گوشی موبایل به کلی قطع گردیده.

  • سازگاری با فرمت USB

  اگر به فلش دیگری دسترسی دارید لطفا آن را بجای فلش اصلی خود متصل کنید و مشاهده کنید که متصل خواهد شد یا نه؛ زیرا ممکن است مشکل به این دلیل باشه گوشی شما از فرمت فلش شما پشتیبانی نمیکند. گوشی ها اغلب با فرمت Fat32 سازگار هستند اما فلش مورد نظر ممکن است از فرمت NTFS استفاده کند.

در ین صورت باید فلش را به لپتاپتان متصل کرده و فرمت را عوض کنید؛ در صورتی که این کار برایتان سخت است یا به یک لپتاپ دسترسی ندارید میتوانید این کار را به کس دیگری بسپارید.

توجه کنید که هنگام عوض کردن فرمت تمام اطلاعات فلش شما پاک خواهد شد پس قبل از این کار حتما تمام فایل های داخل فلش را در جای دیگری ذخیره کنید.

  • به تعمیرکار مراجعه کنید

اگر تمام موارد ذکر شده را انجام دادید و همچنان نتیجه ای نصیبتان نشد، بهتر است به یک تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنید تا مشکتان را برسی کند و راه حلی برای آن پیدا کند.

امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد.