چگونه OTG را فعال کنیم

 USB On _ The _ Go یا به اختصار کابل OTG ابزار ساده ای است که کار انتقال داده را سریع تر و ساده تر از قبل کرده. کافی است OTG خود را به قسمت پورت موبایل متصل کنید تا OGT شما به جایگاهی برای انواع فلش مموری ها و حتی رم ریدر ها تبدیل شود؛ با این کار میتوانید به راحتی و بدون احتیاج به یک کامپیوتر به تمام اطلاعات درون فلش دسترسی داشته باشید.

 

اتصال فلش به گوشی موبایل

 

فعال سازی قابلیت OTG

 برای شروع مراحل ابتدا ایکون تنظیمات را لمس کرده و به تنظیمات گوشی خود بروید و در ادامه مراحل ذکر شده را دنبال کنید.

مرحله اول: وارد تنظیمات گوشی خود شده و روی گزینه About Phone کلیک کنید.

مرحله دوم: درون صفحه جدید باز شده گزینه ای به نام Build Number وجود دارد. روی آن تا ۸ بار کلیک کنید تا وقتی که گوشی شما you are a developer را به شما نمایش دهد.

مرحله سوم:به صفحه اصلی باز گردید؛ به پایین صفحه اصلی تنظیمات بروید و روی گزینه Additional Settings کلیک کنید.

مرحله چهارم: داخل صفحه جدید باز شده به دنبال گزینه Developer Options بگردید و روی آن کلیک کنید.

مرحله پنجم: در صفحه جدید باز شده گزینه ای به نام USB debugging را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید و آن را فعال کنید.

 

تنظیمات فعالسازی OTG

 

ممکن است قبل از هر اتصال فلش مموری ها به گوشی خود احتیاج داشته باشید که این فرایند را تکرار کنید.

این امکان وجود دارد که حتی بعد فعال سازی قابلیت از تنظیمات خود باز هم گوشی شما OTG را شناسایی نکند، در این صورت شما می بایست تمام احتمالاتی که وجود دارند را بشناسید و آن ها را به ترتیب مورد برسی قرار بدهید تا مطمئن شوید که مشکل دقیقا چیست.

  1. آیا سیستم عامل شما بروز است؟

گاهی اوقات دلیل اینکه گوشی نمیتواند OTG را شناسایی کند این بوده که سیستم عامل گوشی بروز رسانی نشده؛ پس در مرحله اول لطفا سیستم عامل گوشی خود را برسی کنید.

  1. آیا از کابل OTG پشتیبانی می کند؟

  همانطور گه قبل تر گفته شد تمام گوشی های اندرویدی بعد اندروید ۳ از قابلیت OTG پشتیبانی میکنند؛ اما اگر استثنایی وجود داشته باشد و گوشی شما واقعا از این قابلیت پشتیبانی نکند و یا به دلیل قدیمی بودن گوشی خود فکر میکنید که مشکل همین است، میتوانید برنامه ای با نام  “OTG Checker”  یا هر برنامه مشابه آن را دانلود کنید و مطمئن شوید.

  1. کابل OTG را بررسی کنید

  کابل های OTG خطر بیشتری در خراب شدن به نسبت به مبدل های OTG دارند. ممکن است دلیل وصل نشد به هیچکدام از دلایل دیگر مربوط نباشد و تنها به این دلیل باشد که کابل OTG شما آسیب دیده و رابط میان فلش مموری و گوشی موبایل به کلی قطع گردیده.

  1. سازگاری با فرمت USB

  اگر به فلش دیگری دسترسی دارید لطفا آن را بجای فلش اصلی خود متصل کنید ا مشاهده کنید که متصل خواهد شد یا نه؛ زیرا ممکن است مشکل به این دلیل باشه گوشی شما از فرمت فلش شما پشتیبانی نمیکند. گوشی ها اغلب با فرمت Fat32 سازگار هستند اما فلش مورد نظر ممکن است از فرمت NTFS استفاده کند.

در ین صورت باید فلش را به لپتاپتان متصل کرده و فرمت را عوض کنید؛ در صورتی که این کار برایان سخت است یا به یک لپتاپ دسترسی ندارید میتوانید این کار را به کس دیگری بسپارید.

توجه کنید که همگام عوض کردن فرمت تمام اطلاعات فلش شما پاک خواهد شد پس قبل از این کار حتما تمام فایل های داخل فلش را در جای دیگری ذخیره کنید.

  1. به تعمیرکار مراجعه کنید

اگر تمام موارد ذکر شده را انجام دادید و همچنان نتیجه ای صیبتان نشد، بهتر است به یک تعمیرکار حرفه ای مراجمعه کنید تا مشکتان را برسی کند و راه حلی برای آن پیدا کند.