آموزش اتصال فلش به گوشی

 فلش مموری‌ها استفاده‌های زیادی در بین مردم داشته‌اند؛ اما مشکلی که در گذشته وجود داشت این بود که ما به سیستم های کامپیوتر احتیاج  داشتیم تا به اطلاعات درون USB ها دسترسی داشته باشیم. اما در دنیای امروزی همواره گوشی های همراه به قابلیت هایی مجهز می‌شوند و مارا به کامپیوترها بی‌نیاز‌ تر از گذشته میکنند.

ازشروع اینکه برای دسترسی به فایل‌‌های داخل فلش مموری به یک سیستم کامپیوتر احتیاجی نداریم زمان زیادی می‌گذرد. امروزه با استفاده از مبدل ها یا کابل OTG این کار به سادگی هرچه تمام تر در حال انجام است.

اتصال فلش به گوشی

USB On_The_Go یا همان به اختصار OTG ها ابزار های بسیار ساده ای هستند که با اتصال به قسمت پورت شارژر گوشی به جایگاهی برای انواع فلش مموری تبدیل میشوند؛ حال کافی است که فلش خود را با کمک یک OTG به گوشی همراه اتصال دهید و در چند ثانیه به اطلاعات داخل فلش مموری دسترسی خواهید داشت.

با دسترسی به فایل های داخل فلش میتوانید به سادگی فایلی را از گوشی به فلش یا بالعکس ارسال کنید، فایلی را کپی کنید، فایلی را از درون فلش تماشا کنید و…

اتقال فایل با otg

اما گاهی ممکن است که اتصال فلش توسط OTG به گوشی همراه کافی نباشد و شما متوجه بشوید که گوشی شما از فلش مموری پشتیبانی نمی‌کند و حتی هیچ نشانه ای از اینکه فلش شما به گوشی متصل شده وجود ندارد.

برای استفاده کردن از این مبدل ها با گوشی خود ابتدا باید تنظیمات گوشی رفته و مراحل ساده ای را انجم دهید تا این قابلیت را فعال کنید؛ جلوتر به این موضوع خواهیم پرداخت و مراحل را پیش خواهیم برد.

آیا گوشی من از OTG پشتیبانی میکند؟

 شاید نگران این موضوع باشید که مشکل وصل نشدن OTG به گوشی شما به علت پشتیبانی نکردن موبایل از این فناوری است؛ اما باید به این نکته توجه کنید که در واقع تمام گوشی های اندرویدی یا بهتر است بگوییم تمام گوشی ها با اندروید بالاتر از 3 از قابلیت OTG پشتیبانی میکنند؛ پس بدون نگرانی مراحلی که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد را اجرا کنید.

تنظیمات فعالسازی

 

 

مرحله اول:روی ایکون تنظیمات زده و به نظیمات گوشی خود بروید؛ سپس روی گزینه About Phone بزنید.

مرحله دوم:در صفحه جدید باز شده گزینه ای به نام build number وجود دارد؛ روی آن ۷ـ۸ بار کلیک کنید،تا زمانی که عبارت  “you are a developer” را مشاهده کنید. به صفحه اصلی بازگزدید.

مرحله سوم: به پایین صفحه اصلی تنظیمات بروید و روی گزینه Additional Settings کلیک کنید.

مرحله چهارم: داخل صفحه جدید باز شده پنبال گزینه Developer Options بگردید و روی آن کلیک کنید.

مرحله پنجم:اگر کمی گزینه های جدید باز شده بگردید، گزینه USB debugging را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید و تمام.

توجه داشته باشی که ممکن است برای هر بار اتصال یک فلش به گوشی همراه خود احتیاج داشته باشید که تمام مراحل ذکر شده را تکرار کنید.