چگونه OTG سامسونگ را فعال کنیم ؟

عدم کارکرد درست قابلیت OTG بر روی گوشی های هوشمند سامسونگ یکی از رایج ترین مشکلاتی است که کاربران گوشی های سامسونگ با آن مواجه هستند .

به دلیل حجم زیاد سوالاتی که در این باره از تیم متاجانبی شد ما تصمیم گرفتیم تا در یک مقاله ی جداگانه به بررسی و حل این مشکل بپردازیم .

ما در این مقاله ما سعی داریم تا شما را با چند راه حل ساده در فعال کردن OTG سامسونگ راهنمایی کنیم .

فناوری OTG سامسونگ

 

چه بخواهید فایل‌ها را انتقال دهید، از حافظه خارجی استفاده کنید یا دستگاه‌های جانبی را متصل کنید، فعال کردن حالت OTG دنیایی از امکانات را در اختیار شما قرار می‌دهد.

چگونه پشتیبانی کردن فناوری OTG را درگوشی سامسونگ خود بررسی کنیم ؟

مشخصات دستگاه خود را در اینترنت و یا از طریق روش های دیگر بررسی کنید اگر متوجه شدید که ازقابلیت OTG پشتیبانی می کند ، به سراغ مراحل بعدی بروید .

به دنبال یک پورت USB-OTG در دستگاه خود باشید و سعی کنید یک کابل OTG را به دستگاه خود وصل کنید. اگر وصل شد و کار کرد، پس شما سازگار هستید.

فقط به خاطر داشته باشید که همه دستگاه ها با OTG سازگار نیستند.

OTG سامسونگ را در تنظیمات فعال کنید

خوشبختانه اکثر گوشی های هوشمند سامسونگ به اندازه کافی هوشمند هستند که تشخیص دهند چه زمانی دستگاه OTG به برق وصل است، بنابراین معمولاً لازم نیست کاری برای فعال کردن حالت OTG انجام دهید .

اگر گوشی موبایل شما از OTG پشتیبانی می‌کند، زمانی که مبدل را به آن وصل می‌کنید به ‌طور خودکار OTG را تشخیص می‌دهد و در اکثر واقع اعلانی جهت تایید اتصال بر روی صفحه گوشی شما نشان می دهد .

عکس این موضوع زمانی اتفاق می افتاد که بعد از اتصال مبدل اگر تلفن شما از OTG پشتیبانی نکند، با وصل کردن کابل هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

به هر حال بعد از بررسی مراحل بالا حالا نوبت آن است که قدم به قدم مراحل فعالسازی OTG در گوشی های سامسونگ را بررسی کنیم و یاد بگیریم که چگونه otg سامسونگ را فعال کنیم ؟

مرحله 1: OTG را در تنظیمات جستجو کنید

ابتدا عبارت OTG را در تنظیمات موبایل سامسونگ خود جستجو کنید ، اکنون می‌توانید چند نتیجه فهرست شده داشته باشید که در صفحه نمایش نشان داده می شود .

تنظیمات OTG سامسونگ

مرحله 2: روی اتصالات OTG لمس کنید

در مرحله دوم، پس از دریافت نتایج جستجو در تنظیمات، روی اتصال OTG ضربه بزنید.

مرحله 3: اتصال OTG را فعال کنید

برای فعال کردن اتصال OTG را تغییر دهید. کاربر فقط می تواند پس از روشن کردن دستگاه قلم درایو (USB) را با استفاده از OTG به دستگاه متصل کند.

مرحله 4: آماده استفاده

پس از انجام تمام مراحل اکنون چیزی باقی نمانده است.

این روش چهار مرحله ای برای فعال کردن کامل حالت OTG یا عملکرد OTG برای کپی یا انتقال فایل ها از اندروید به USB است.

 

اتصال موفق OTG سامسونگ

در نهایت بعد از انجام مراحل بالا باید تعدادی نکته ی خلاصه شده در خصوص اتصال حافظه های خارجی و یا حتی OTG به دستگاه های هوشمند سامسونگ را برایتان لیست کنیم .

با ما همراه باشید .

نکاتی برای اتصال OTG به سامسونگ

مطمئن شوید که گوشی شما با OTG سازگار است.

همیشه اطمینان حاصل کنید که گوشی شما با OTG سازگار است یا خیر. می توانید مشخصات گوشی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا از OTG پشتیبانی می کند یا خیر.

از آداپتور USB OTG با کیفیت بالا استفاده کنید. یک آداپتور ارزان قیمت ممکن است به درستی کار نکند.

اگر از درایو USB استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که با فرمت FAT32 فرمت شده است. سایر سیستم های فایل ممکن است با OTG سازگار نباشند.

برخی از دستگاه ها مانند هارد دیسک های خارجی ممکن است با OTG کار نکنند. این به این دلیل است که آنها به قدرت بیشتری نسبت به OTG نیاز دارند.

اگر مشکلی دارید، گوشی خود را ریستارت کنید. این ممکن است مشکلات موقتی را برطرف کند.

جمع بندی

در پایان باید اشاره کنیم که فعال کردن حالت OTG در دیوایس های سامسونگ مانند دادن قدرت فوق العاده به آن است. می‌توانید انواع دستگاه‌های USB را به آن متصل کنید که به شما انعطاف‌پذیری زیادی می‌دهد و قابلیت‌های دستگاه شما را افزایش می‌دهد. دیگر با محدودیت های ذخیره سازی یا عدم وجود صفحه کلید فیزیکی محدود نخواهید شد.