چگونه AUX ماشین را فعال کنیم

AUX  ها کابل های بسیار ساده ای برای انتقال صدا هستند. این کابل ها معمولا دارای دو فیش ۳.۵ میلی متری هستند؛ یکی از این فیش ها به یک دستگاه پخش موسیقی (بیشتر گوشی موبایل) و فیش دیگر به یک سیستم صوتی میزبان (بیشتر ضبط ماشین) متصل می شوند.

با این اتصال شما می تواید فایل های صوتی خود را از گوشی به ضبط خودر انتقال داده، و از گوش دادن موزیک در هنگام رانندگی لذت ببرید.

اتصال گوشی به ضبط ماشین

 البته این اتصال ها بی مشکل هم نیست، اگر شما قصد استفاده از کابل AUX را داشته‌اید اما برای فعال کردن AUX ماشین به مشکل خورده‌اید، مطلب چگونه AUX ماشین را فعال کنیم برای راهنمایی شما نوشته شده است.

 

تنظیمات AUX ماشین

برای اینکه AUX شما شروع به کار کند، شما فقط کافی است که ضبط خودرو خود را روی حالت AUX بگذارید.

یکی از جک های کابل را به گوشی همراه خود متصل کنید، جک دیگر را هم به پورت AUX خودرو؛ ترجیحا قبل از این کار پورت را تمیز کنید تا گرد و خاکی در آن نباشد.

‌ توجه کنید که بعد از اتصال ضبط ماشین را روی حالت AUX بگذارید، این کار بسیار ساده و اولیه است. برای انجام این کار در بعضی ضبط ها دکمه ای به نام AUX وجود خواهد داشت، و در غیر این صورت باید از دکمه هایی مانند mode،  source  یا … استفاده کنید، تا گزینه AUX را روی صفحه نمایش بینید.

حالت aux ضبط خودرو

وصل نشدن AUX به ضبط ماشین

ممکن است فیش های  AUX را به خوبی متصل کرده باشید و ضبط خودرو را روی حالت AUX قرار داده باشید، و همچنان اتصالی صورت نگرفته باشد.

در این صورت یک مشکل فنی وجود دارد و شما با امتحان کردن فرایند با یک گوشی، کابل یا سیستم صوتی متفاوت، می فهمید که این مشکل از طرف کدام یک است.

خرابی کابل AUX

اگر کابل شما بسیار قدیمی شده و یا از کیفیت مناسبی برخوردار نیست، احتمال خرابی نیز در آن زیاد است. احتمال دارد که کابل شما در سیم های داخلی دچار قطعی یا در فیش خود دچار شکستگی شده باشد؛ در هر صورت به شما توصیه می کنیم که در خرید بعدی یک کابل AUX با کیفیت بخرید.

برای خرید کابل AUX باکیفیت بالا و کمترین قیمت کلیک کنید.

کابل aux خراب

خرابی ضبط خودرو

اگر روی ضبط خودرو پر از خاک است، به شما توصیه می‌کنم که در قدم اول پورت ماشین را به خوبی تمیز کنید؛ در مواردی جمع شدن خاک پیش از حد در پورت، مانع اتصال شده است.

در صورتی که گوشی و کابل شما سالم هستند و مشکل از ضبط خودرو است، بهتر است به یک تعمیر کار مراجعه کنید.

خرابی پورت گوشی

 مواردی هستند که ممکن است باعث خرابی پورت گوشی بشوند:

  • گرد و غبار
  • فشار زیاد
  • سولفاته شدن
  • نفوذ مایعات

در هر صورت، به شما توصیه می شود به یک تعمیر کار مورد اطمینان اجازه دهید تا گوشی شما را برسی کند.

پورت گوشی خراب