6 کاربرد جذاب فناوری OTG

امروزه بخش زیادی از دنیای فناوری که در زندگی روزمره ما در جریان است با تبادل اطلاعات بین دوایس های مختلف سپری می شود . از فیلم و عکس گرفته تا تبادل اطلاعات مخاطبین گوشی و … همه و همه نیازمند پلی برای انتقال می باشند .

فناوری OTG یکی از شیوه هایی است که سال ها مورد استفاده قرار گرفته و این نیاز مهم کاربران را تا حد زیادی پوشش می دهد .

جدا از بحث انتقال دیتا میان دیوایس ها این فناوری کاربرد های جذاب دیگری نیز دارد که ممکن است بخشی از آنها را ندانید و برایتان جدید باشد . در ادامه به 6 کاربرد جذاب فناوری OTG می پردازیم ، پس با ما همراه باشید .

 

 6 کاربرد جذاب فناوری OTG

 

معرفی کاربرد های جذاب :

1 – کنترل کننده یا دسته بازی وصل کنید

اگر شما هم طرفدار بازی کردن هستید و موقع بازی کردن مخصوصا بازی هایی که اول طراحی شده اند نیاز به تسلط بیشتری بر روی بازی دارید می توانید از طریق کابل OTG کنترل کننده خارجی خودتان را به گوشی موبایل وصل کنید و از بازی کردن لذت دو چندان ببرید .

 

 6 کاربرد جذاب فناوری OTG

 

2 – ضبط صدا با میکروفون خارجی

اگر میکرفون داخلی گوشی همراه تان خراب شده و یا کیفیت ضبط کردن آن برای شما قابل قبول نیست می توانید از طریق کابل OTG یک میکروفون خارجی به دیوایس تان متصل کنید و از بهترین کیفیت ممکن برخوردار شوید .

 

 

از این کاربرد جذاب OTG امروزه بلاگرها و یا افرادی که تولید کننده محتوا و پادکست هستند استفاده زیادی می کنند .

3 – اتصال پرینتر به گوشی موبایل !

کاربر جذاب دیگری که در خصوص کابل های otg وجود دارد امکان اتصال به پرینترها جهت چاپ است . باید اشاره کنیم که این قابلیت مخصوص گوشی های اندوریدی بوده و در مدل های مختلف آیفونی تا الان امکان پشتیبانی از این قابلیت دیده نشده است .

 

 6 کاربرد جذاب فناوری OTG

 

با اتصال کابل USB پرینتر به گوشی از طریق او تی جی به راحتی می توانید محتوای خود را برای چاپگر ارسال و پرینت بگیرید .

4 – استفاده از ماوس و کیبورد

کاربرد دیگری که در خصوص OTG و در مقاله 6 کاربرد جذاب فناوری OTG وجود دارد قابلیت اتصال ماوس و کیبورد به دستگاه های مختلف است . اتصال ماوس و کیبورد به گوشی همراه ممکن است برای بسیاری از شما تازگی نداشته باشد و بارها و بارها آن را انجام داده و یا شنیده باشید .

بعد از وصل کردن ماوس و کیبورد به دستگاه اعلانی جهت تایید اتصال و تنظیمات بر روی دیوایس تان ظاهر می شود که با تایید آن می توانید از این قابلیت استفاده کنید .

 

 6 کاربرد جذاب فناوری OTG

 

5 – اتصال هارد اکسترنال و فلش

کاربرد دیگر OTG ها برای اتصال حافظه های خارجی مانند فلش موری ها و هارد های اکسترنال هستند . انجام این قابیت بسیار ساده بوده و مانند دیگر گجت ها فقط کافیست کابل USB حافظه خارجی را به او تی جی متصل کرده و از آن استفاده کنید .

 

 6 کاربرد جذاب فناوری OTG

 

فقط نکته ای که در اتصال هارد های اکسترنال وجود دارد این است که بعضی از هارد هایی که منبع تغذیه شان مستقیم از باتری گوشی موبایل بوده ممکن است با دیوایس تان ارتباط برقرار نکنند ، اما در خصوص هاردهایی که منبع تغذیه ی جداگانه دارند هیچ خطایی در اتصال ایجاد نمی شود .

6 – استفاده از کابل OTG برای شارژ سایر دستگاه ها

شرایطی را تصور کنید که هیچ گونه دسترسی به شارژر و پریز برق ندارید و پاور بانک و وسیله ی دیگری که بتوانید با آن گوشی همراه تان را شارژ کنید هم همراه تان نیست  .

اینجاست که به اهمیت قابلیت های مختلف کابل OTG پی می بریم و آن هم استفاده از او تی جی برای شارژ کردن دیوایس مان است .

 

 6 کاربرد جذاب فناوری OTG

 

تنها با استفاده از یک تبدیل OTG و یک کابل شارژ دو دستگاه را به هم متصل کنید و شارژ باتری را بین آنها انتقال دهید .

توجه کنید که استفاده از این قابلیت فقط در شرایط اضطراری مناسب است و در دیگر زمان هایی که دسترسی به شارژر و پریز برق دارید از این ویژگی استفاده نکنید چراکه باعث بروز آسیب به دستگاه تان می شود .

در مقاله ی  6 کاربرد جذاب فناوری OTG به کاربردهایی اشاره کردیم که شاید برخی از شما از آن اطلاعی نداشتید ، امیدواریم برایتان مفید واقع شده باشد .