چگونه کابل VGA را به HDMI تبدیل کنیم؟

کابل تبدیل VGA به HDMI یکی از پر استفاده ترین کابل های تبدیل است که بسیار کاربردی نیز می باشد . در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم چگونه کابل VGA را به HDMI تبدیل کنیم؟ و با برخی از کاربرد های آن آشنا شویم .

فناوری ویدیوی امروزی در حال دور شدن از آنالوگ (VGA) برای فرمت اتصال دیجیتال (HDMI، DVI، Display Port) است. با این حال، هنوز موقعیت‌هایی وجود دارد که معمولا به دلیل پورت‌های متفاوت در رایانه و نمایشگر، باید فناوری‌های نمایشگر را تغییر دهید.

 

چگونه کابل VGA را به HDMI تبدیل کنیم؟ 

 

سیگنال‌های ویدئویی ممکن است در هر جهت (HDMI به VGA یا VGA به HDMI) تطبیق داده شوند اما محدودیت‌ها و تفاوت‌های هزینه‌ای وجود دارد. در این مطلب می‌خوانیم که چگونه کابل VGA را به HDMI تبدیل کنیم و بهترین مدل‌ها را معرفی خواهیم کرد.

در یک بخش جداگانه ما به بررسی اینکه کابل تبدیل چیست و انواع آن کدامند ؟ پرداخته ایم که برای اطلاع دقیق تر می توانید آن را مطالعه کنید .

کاربرد تبدیل HDMI به VGA

امروزه با به وجود آمدن انواع مختلف پورت ها و همچنین تبدیل های گوناگون برای آنها پورت HDMI نیز از تبدیل های مختلفی برخوردار شده که یکی از انها تبدیل HDMI به VGA است .

اصلی ترین کاربرد این تبدیل برای کسانی است که قصد دارند کنسول های بازی و یا لپ تاپ های بدون پورت VGA خود را به یک مانیتور وصل کنند است ، که تنها نیاز به یک تبدیل HDMI به VGA دارند .