نکات مهم برای افزایش عمر هدفون های بی سیم

اطلاع از نحوه نگهداری از هدفون های بی سیم می تواند نقش مهمی را در افزایش طول عمر هدفون بی سیم شما داشته باشد . نکات مهم برای افزایش عمر هدفون های بی سیم مانند میزان شارژ کردن و یا نحوه ی اتصال و قطع اتصال و یا هر نوع استفاده ی دیگر می توان نقش به سزایی در سلامت این وسیله جانبی با ارزش دشته باشد .

 

نکات مهم برای افزایش عمر هدفون های بی سیم

 

به طور کلی هدفون ها یا سیمی هستند یا بلوتوثی 

در مورد هدفون های سیمی کار شما کمی راحت‌تر است. برای نگهداری از هدفون سیمی تنها باید حواستان باشد که بدنه هدفون و یا گوشی های آن ضربه نخورد و سیم ‌شان پاره نشود. اگر حواستان به سیم هدفون سیمی تان باشد هدفون شما تا ده سال هم عمر می‌کند.

اما نگهداری از هدفون های بی سیم و نکات مهم برای افزایش عمر هدفون های بی سیم کمی پیچیده تر است. درست است که در هدفون بی سیم از دست گره خوردن سیم‌ها خلاص می‌شوید ولی باید حواستان به باتری آن‌ها باشد.

چرا که هدفون های بی سیم هم مانند هر گجت دیگری از حساسیت های خاصی برخوردار است که مهم ترین انها بحث سلامت باتری های آنها می باشد . ام نکات دیگری هم وجود دارند که توجه به آنها بسیار مه می باشد .

ما در این مقاله سعی کردیم تمامی این نکات را به عرض شما برسانیم تا نقشی در کیفیت نگهداری هدفون های بی سیم تان داشته باشیم .

نکات مهم در نگهداری از هدفون بی سیم

اولین و مهم ترین نکته در حفظ و نگهداری هدفون بی سیم میزان و نحوه شارژ کردن آنهاست . به این صورت که هدفون خود را پس از شارژ کامل شدن از شارژ بکشید و آن رادر شارژ نگه ندارید .

معمولا بهتر است میزان شارژ هدفون بی سیم حداقل 30 درصد و تا جای ممکن حداکثر 80 درصد باشد. و در صورتی که از هدفون تان است استفاده نمی کنید سعی کنید طولانی مدت در حالت شارژ کامل و یا شارژ خالی باقی نماند .

 

نکات مهم برای افزایش عمر هدفون های بی سیم

 

برخور مستقیم تابش نور خورشید !

هرگز هدفون بی سیم تان را جلوی نور مستقیم خورشید یا دمای خیلی بالا قرار ندهید. مضرترین چیز برای بدنه هدفون بی سیم و باتری آن دمای بالاست که به مرور زمان بدنه و باتری آن را فرسوده و طول عمر آن را کم می‌کند.

خودداری از اتصال بی مورد هدفون بی سیم

سعی کنید زمانیکه استفاده ای از هندزفریتان ندارید آن را بی جهت به گوشی خود وصل نکنید ، و مسبب زودتر از کار افتادن آن نشوید چون همین کار موجب آسیب رسیدن به مدارها و خازن های درونش می شود که این خود یکی از مهم ترین نکات مهم برای افزایش عمر هدفون های بی سیم است .

 

نکات مهم برای افزایش عمر هدفون های بی سیم

 

توجه به آداپتور دیوایس

اکثر افراد بدون توجه به این نکته هندزفری بلوتوثی خود را با آداپتورهای موبایلشان که معمولاً 2 آمپری است شارژ می‌کنند. این بدان معناست که جریان ورودی به هندزفری بلوتوثی بیش از میزان مورد نیاز است و این در درازمدت طول عمر آن را کاهش می‌دهد.

عدم استفاده از هدفون با صدای بلند

اکثر هدفون های بی سیم معتبر بازار پس از برقراری اتصال با گوشی موبایل تان هشداری در مورد حجم صدای دریافتی به شما می دهند که این هشدار هم از جنبه سلامت هدفون بی سیم تان و هم از نظر بروز آسیب های جدی به پرده ی گوش در دراز مدت می باشد .