علت شارژ نشدن پاور بانک

شارژ نشدن پاور بانک مخصوصا در مواقعی که نیاز ضروری به آنها داریم می تواند یکی از مشکلات جدی برایمان محسوب شوند . پاور بانک ها مانند هر قطعه الکتریکی دیگر می توانند از مشلات مختلفی برخوردار شوند بنابراین علت شارژ نشدن پاور بانک می تواند متعدد باشد که برخی از اصلی ترین دلایل آن را در این مقاله می توانید مطالعه کنید .

 

علت شارژ نشدن پاور بانک

 

حالا اگر این مشکل در یک روز مهمی که نیاز جدی به شارژ کردن دیوایس مان داریم اتفاق بیوفتد و از راه حل آن آگاه نباشیم می تواند حتی منجر به بروز یک حادثه شود .

دلایل خرابی پاوربانک

به طور کلی نحوه استفاده از پاور بانک ها بسیار ساده هستند . این وسیله الکتریکی معمولا از 2 نوع خروجی Micro USB و USB-C پشتیبانی می کند و برخی دیگر نیز دارای خروجی USB-A هستند.

اما سوال مهم آن است که علت خرابی پاور بانک ها چیست ؟

ما در ادامه به بررسی و رفع  مشکلات رایجی که در خصوص خرابی پاور بانک ها و  علت شارژ نشدن پاور بانک وجود دارند می پردازیم و راهکار هایی را برای رفع آنها به شما پیشنهاد می کنیم . پس با ما همراه باشید .

 از اتصال کامل کابل برق اطمینان حاصل کنید

زمانی که به درستی کابل برق را در پورت قرار ندهید ارتباط  دچار نقص می شود. دراین موقعیت باید چک کنید و ببیند که کابل کاملا در سوکت قرار گرفته شده باشد. همچنین از قرار گرفتن ارتباط دهنده برق در پاور بانک بطور کامل اطمینان حاصل کنید.

عکس اتصال پاور بانک به پریز

نکته مهم این است که گاهی آلودگی یا آشغال در پورت شارژ وجود دارد که باعث قطع ارتباط می شود پس از تمیز بودن سوکت شارژ  مطمئن شوید .

اتمام عمر باتری پاور بانک !

باتری های به کار رفته در پاور بانک ها مانند هر باتری دیگری یک عمر مفید دارند و یک قطعه مادام العمر محسوب نمی شوند . پس طبیعی است که به مرور زمان کارایی خود را از دست بدهند و یا ضعیف شوند .

برخی مواقع فهمیدن این موضوع بسیار آسان است ، به طور مثال زمان هایی که باتری پاور بانک باد می کند .

 

علت شارژ نشدن پاور بانک

 

تغییر دمای محیط

تغییر دمای محیط و یا نگه داشتن پاور بانک درمحیط بسیار سرد و یا بسیار گرم می تواند باعث بروز اختلال در عملکرد پاور بانک شود . چون باتری های موجود در پاور بانک ها مانند تمامی باتری ها به تغییرات ناگهانی دمای محیط حساس هستند .

اختلال در مدارهای داخلی پاور بانک

مواردی چون استفاده از آداپتور نامناسب برای شارژ پاوربانک یا نوسانات مداوم برق در طولانی مدت می‌تواند به مدار های داخلی پاور بانک ها  آسیب وارد کنند که بر ای رفع این شکل راهکار کاربردی و در عین خانگی وجود ندارد .

و پیشنهاد می کنیم که اگر بعد از چند نوسان برق متوجه بروز مشکل در پاور بانک شدید به تعمیر کارهایی که در این زمینه تخصص دارند مراجعه کنید .

پاور بانک را ۱۰۰ درصد شارژ نکنید

با وجود عرضه ی پاور بانک های هوشمند از جهت مدار های حفاظتی شان به معنی قطع کردن اتوماتیک شارژ پس از شارژ کامل باید بگوییم که نگه داشتن پاور بانک در حالت شارژ کامل حتی به مدت زمان کم باعث بروز آسیب های جدی به باتری پاور بانک ها و در نتیجه علت شارژ نشدن پاور بانک باشند .

این موضوع صرفا خاص پاوربانک‌ها نیست و جالب است بدانید بررسی‌های کارشناسی ثابت کرده که در مورد گوشی‌ها نیز که باتری‌های لیتیوم یونی دارند، بهتر است دامنه شارژ بین ۸۰ تا ۲۰ درصد کنترل شود تا طول عمر باطری دستگاه بالاتر برود.

پیشنهاد ما برای جلوگیری از این آسیب قطع اتصال شارژ پاور بانک پس از عبور از 75 درصد از شارژ است و سعی کنید شارژ پاور بانک را کمتر از 10 درصد نگه ندارید و قبل از رسیدن به این مرحله پاور بانک تان را شارژ کنید .