رفع مشکل عدم شناسایی پورت هاب USB

حتما تابحال برایتان پیش آمده است که بعد از اتصال پورت USB  به ویندوز با یک error معروف به نام Fix USB Device Not Recognized که نشان دهنده ی بروز خطایی در اتصال usb است روبرو شوید .

این مشکل یعنی رفع مشکل عدم شناسایی پورت هاب USB یکی از رایج ترین error ها هنگام اتصال هاب به ورودی usb است که دلایل متعددی برای آن وجود دارد که در ادامه می خواهیم به بررسی تعدادی از مهم ترین آنها بپردازیم .

 

رفع مشکل عدم شناسایی پورت هاب USB

 

روش های حل مشکل Fix USB Device Not Recognized برای هاب

ما به شما راهکارهایی را جهت رفع مشکل عدم شناسایی پورت هاب USB معرفی می کنیم و باید بگویم که بعد از امتحان کردن و نتیجه نگرفتن از هیچ کدام از آنها به احتمال زیاد ایراد سخت افزاری در سیستم شما وجود دارد ، که باید به یک متخصص در این زمینه مراجعه و مشکل تان را برطرف کنید .

1 – آپدیت درایور سیستم

یک علت رایج در ناخوانی USB ها چه در ورد هاب و چه در خصوص گجت های دیگر با پورت USB آپدیت نبودن درایورهای سیستم می باشد . برای این کار فقط کافیست از بخش کنترل پنل گزینه ی Device Manager را انتخاب کرده و ببینید که آیا در بخش پورت دستگاه شما را ناشناخته معرفی کرده است یا خیر .

 

رفع مشکل عدم شناسایی پورت هاب USB

 

اگر دستگاه شما را به عنوان Unknown Device یا همان دستگاه ناشناخته معرفی کرده بود کافیست راست کلیک کنید و بخش Properties را انتخاب کنید .

 

رفع مشکل عدم شناسایی پورت هاب USB

 

بعد از این کار وارد بخش درایور شوید و بر روی گزینه ی Update Driver کلیلک کنید .

2 – بررسی تنظیمات Power Management یو اس بی

گاهی اوقات عدم سازگاری و ناخوانی USB برای رفع مشکل عدم شناسایی پورت هاب USB در سیستم می تواند ناشی از نادرست بودن قسمتی در بخشPower Management  باشد که قطعا این مشکل بخاطر تغییر در تنظیمات این بخش بروز داده است ، چراکه به صورت پیش فرض هیچ عدم سازگاری با USB توسط این بخش رخ نخواهد داد.

 

رفع مشکل عدم شناسایی پورت هاب USB

 

برای برطرف کردن این مشکل ابتدا کلید های Win + R را به صورت همزمان از روی کیبورد فشار دهید تا پنجره Run ظاهر شود.

دستور devmgmt.msc را تایپ کنید و سپس کلید Enter را بزنید.

روی فلش کنار گزینه Universal Serial Bus controllers کلیک کنید.

روی گزینه USB Root Hub option کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب نمایید.

به تب Power Management بروید.

تیک گزینه Allow the computer to turn off this device to save power را بزنید.

روی گزینه Ok کلیک کنید تا تغییر اعمال شده ذخیره شود.

بعد از انجام مراحل بالا به ترتیب ذکر شده سپس یکبار سیستم خود را ری استارت کنید و دوباره هاب USB و یا گجت دیگر خود را متصل کنید .

3 – غیر فعالسازی آنتی ویروس

 

رفع مشکل عدم شناسایی پورت هاب USB

 

آنتی ویروس ها بخاطر ماهیت کاری خودشان گاهی اوقات اجازه خوانش و یا دسترسی به باز شدن پورت های USB را به ما نمی دهند . به همین منظور دلیل دیگری که می تواند در خصوص عدم خواندن پورت هاب USB ما وجود داشته باشد آنتی ویروس است .

به همین منظور همانطور که می دانید یک بار آنتی ویروس خود را غیر فعال کرده و سپس پورت USB خود را وارد کنید به احتمال زیاد مشکل برطرف خواهد شد .

اما اگر بر روی سیستم خود آنتی ویروس ندارید و باز هم با این Error مواجه می شوید پس مشکل دلیل دیگری دارد .

4 – روش عیب یاب USB

 

رفع مشکل عدم شناسایی پورت هاب USB

 

بعد از انجام مراحل بالا اگر هنوز این Error برطرف نشده برای اقدام بعدی ما نصب ابزار Windows USB Troubleshooter Fixit را معرفی می کنیم .

بعد نصب و راه اندازی این برنامه می توانید از ابزار بخواهید مشکل را برایتان برطرف کند و یا با نشان دادن عیب کارخودتان اقدام به حل کردن آن کنید .