تنظیمات AUX گوشی شیائومی

بگذارید اول برویم سر این مسئله که کابل AUX چیست؛ AUX کابل بسیار ساده ای است که دو سر آن دارای جک های ۳.۵ میلی متری هستند. یکی از این جک ها به گوشی همراه شما متصل می شود و پورت دیگر می تواند به اسپیکر، بلندگو، ضبط ماشین، هدفون، … متصل شود.  کابل های AUX معمولا قیمت بالایی ندارند و شما با پرداخت قیمت نه چندان زیاد و خرید کابل AUX می‌توانید، صدا را از گوشی همراه خود به سیستم صوتی میزبان انتقال دهید و از گوش دادن به آن لذت برید.

اتصال کابل AUX

 اما تا الان برای شما هم اتفاق افتاده که گوشی را توسط AUX متصل کنید، اما صدا همچنان از گوشی همراه شما پخش شود؟ برای حل این مشکل و فعال سازی AUX باید چه کاری انجام دهید؟

حقیقت این است که هیچ تنظیماتی برای فعال سازی AUX روی گوشی ها وجود ندارد. پس احتمالات دیگری برای وصل نشدن وجود دارند که در این مقاله شماره را در رابطه با آن ها راهنمای می کنیم.

 

مشکل اتصال در کابل AUX

یکی مشکل های اصلی که می تواند اتفاق افتاده باشد این است کابل AUX شما خراب شده است. اما چطور می توانید از این اتفاق مطمئن شوید؟

لطفا با یک سیستم صوتی دیگر مانند ضبط خودرو، هدفون یا یک اسپیکر دیگر استفاده کند و در صورت امکان از گوشی همراه یکی از اعضای خانواده یا هر گوشی همراه دیگری استفاده کنید یا مطمئن شوید کابل AUX در آن دستگاه ها هم کار نمی کند. در صورتی که مشکل شما خرابی AUX بود به شما توصیه میشود یک AUX از برند معتبر خرید کنید.

کابل AUX خراب

 علت خرابی میتواند از هرگونه کمبود کفیت کابل حاصل شود؛ خرابی کنده شدن سیم های داخلی کابل یا شکستگی های کوچک در جک ۳.۵ میلی متری.

 

مشکل اتصال در گوشی همراه

 همانطور که پورت ۳.۵ میلی متری سیستم صوتی تمیز را کردید، این کار را با گوشی همراه خود نیز انجام دهید. ممکن است پورت ۳.۵ میلی متری گوش شما بر اثر کثیفی زیاد مصدود شده باشد.

وصل نشدن گوشی به AUX

  اگر این فرایند را با گوشی همراه دیگری انجام دادید و بدون هیچگونه مشکلی اتقال صدا صورت گرفت، مشکل از پورت ۳.۵ میلی متری در گوشی همراه شماست و در این صورت بهتر است به یک تعمیر کار معتبر مراجعه کنید.

 

مشکل اتصال در سیستم صوتی

  برای مثال اگر فضای داخلی خودرو شما همواره پر از گرد و خاک است، امکان دارد پورت ۳.۵ میلی متری ضبط خودرو، پر از خاک بشود و اتصال AUX به آن ممکن نباشد. لطفا مطمئا شوید که پورت محل اتصال تمیز باشد.

 خود شما خوب می دانید که آب و سیستم های الکترونیکی رابطه بسیار خوبی با هم ندارند؛ اگر اخیرا روی سیستم صوتی شما آب ریخته است، مشکل عدم اتصال میتواد به همین دلیل باشد.

 اگر در اتصال گوشی خود به سیستم صوتی دیگری مشکل نداشتید، مشکل عدم اتصال از سیستم صوتی شما است.