تشخیص کابل شارژر اصلی سامسونگ

کابل شارژ و رابط ها یکی از مهم ترین اقلام جهت شارژ گوشی های موبایل ، تبلت و سایر دیوایس ها می باشند که طبیعتا با توجه به نسخه های بسیار متعددی که از این کالا در بازار موجود است انتخاب نوع اصلی و باکیفیت آن با چالش های زیادی روبرو است .

 

تشخیص کابل شارژر اصلی سامسونگ

کابل‌های غیر اورجینال طول عمر کمی دارند. این محصولات به دلیل کیفیت پایین‌ در مدت زمان کوتاهی قابلیت‌هایشان را از دست می‌دهند.

کابل‌هایی که فیک باشند، معمولا جنسشان شکننده است. در این مواقع ممکن است با کوچکترین تا شدگی یا فشار از بین بروند.

این محصولات به دلیل داشتن رشته‌های فلزی بی‌کیفیت در زمان شارژ دستگاه داغ شده و در نتیجه گاهی ممکن است این حرارت را به دستگاه‌های شما نیز وارد کنند.

برای تشخیص نسخه اصلی کابل شارژ سامسونگ از فرعی باید پارامتر های دیگری را نیز در نظر بگیریم که در این مقاله ما سعی داریم تعدادی از این پارامترها را به شما معرفی کنیم تا بتوانید در خرید این محصول مهم دچار اشتباه نشوید .

نحوه تشخیص کابل شارژر اصلی سامسونگ

هنگام خرید و تشخیص کابل شارژر اصلی سامسونگ اگر به چند نکته ساده توجه کنید، تشخیص کابل شارژر اصلی سامسونگ از بدل آن به کار ساده‌ای تبدیل می‌شود و از این طریق از هدر رفتن پول و از طرفی آسیب احتمالی به گوشی جلوگیری خواهید کرد.

کیفیت ساخت کابل

کابل‌های اصلی سامسونگ از متریال باکیفیتی ساخته شده‌اند و مهم‌تر این که در ساخت آن‌ها نظم و دقت به چشم می‌خورد. به عنوان مثال اگر پس از بررسی شارژر گوشی روی آن ناهمواری و بیرون‌زدگی احساس کردید، می‌توانید حدس بزنید که کابل شارژ تقلبی است.

 

 

بلندی یا خم شدگی کانکتور

کانکتور یا همان قسمت متصل شونده به خروجی گوشی باید مطابق عکس زیر استاندارد بوده و بلند نباشد . این یک نشانه مهم در تشخیص اصلی بودن یا نبودن کابل است .

 

تشخیص کابل شارژر اصلی سامسونگ

 

جنس کابل و متریال بکار رفته

کابل های فیک مس کمتری دارند و در همچنین سبک تر می باشند جنس روکش و کیفیت مونتاژ سوکت ها براحتی با یک بررسی ساده قابل تشخیص می باشد .

سرعت شارژ کردن

کابل شارژ اصلی به نسبت شارژر تقلبی با سرعت بالاتری می‌تواند گوشی را شارژ کند. البته باید توجه به فناوری شارژ سریع داشته باشید؛ چرا که اگر مثلا آداپتور 15 وات باشد نمی‌تواند مانند یک آداپتور 25 واتی گوشی را شارژ کند.

در کل اگر گوشی شما با کابل جدیدی که خریداری کرده‌اند به صورت کند شارژ می‌شود احتمال تقلبی بودن کابل وجود دارد.

جمع‌بندی

در انتهای مقاله باید یادآور شویم که انتخاب یک کابل با کیفیت اصلی نقش مهمی در طول عمر باتری دیوایس شما دارد . بنابراین صرف کردن مقداری هزینه ی بیش تر جهت خرید کابل اصلی می تواند از بروز بسیاری از آسیب های هزینه بر دیگر جلوگیری کند .