تشخیص شارژر دیواری اصلی سامسونگ

امروزه تشخیص شارژر دیواری اصلی از تقلبی به یکی مهم ترین موضوعات در بین کاربران تبدیل شده است که علت آن هم اهمیت زیاد سلامت باتری برای تداوم عملکرد دیوایس ها است .

بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند بر این باورند که استفاده از شارژرهای شخص ثالث و کابل USB هیچ خطری ندارد، با این حال، هر از چند گاهی ثابت شده است که استفاده از شارژرهای تقلبی و جعلی، باتری‌ها، کابل‌های USB و سایر لوازم جانبی می‌تواند ناامن باشد و ممکن است به گوشی‌های هوشمند شما آسیب برساند.

 

تشخیص شارژر دیواری اصلی سامسونگ

شارژر دیواری اصلی سامسونگ

معمولاً تولیدکنندگان گوشی‌های سامسونگ، جریان ولتاژ کاملاً ثابتی را برای گوشی‌ها و شارژر‌ها مشخص می‌کنند تا کاربران بتوانند از این محصولات تا چندین سال پیاپی، بدون مشکل استفاده کنند. شارژرهای اصل با ثابت نگه داشتن جریان ولتاژ در محدوده‌ی تعریف شده توسط تولید‌کننده، از آسیب دیدن گوشی جلوگیری می‌کنند .

 

تشخیص شارژر دیواری اصلی سامسونگ

 

 

در این مقاله ما روش هایی را مبنی بر تشخیص شارژر دیواری اصلی سامسونگ به شما ارائه می دهیم تا از تعدد بسیار بالای شارژر های اصلی و فیک موجود در بازار دچار سردرگمی نشوید .

شکل ظاهری

تفاوت شکل ظاهری و در مجموع تشخیص شارژر دیواری اصلی سامسونگ با نسخه ی تقلبی در برخی جزئیات مانند برش ها ، شیار ها و همچنین فرم کلی آن است که در یک نگاه اجمالی به سادگی نمایان است .

به این صورت که در نسخه ی اصلی شارژر شما روکشی مات و و یکنواخت یعنی بدون تغییر رنگ را مشاهده می کنید در حالیکه درمدل های تقلبی این روکش ها براق و ضخیم تر هستند.

 

تشخیص شارژر دیواری اصلی سامسونگ

 

شماره سریال شارژر

مورد بعدی اینه که بارکد و شماره سریال روی جعبه با روی خود محصول کاملا برابر باشد. این یکی از مهمترین راه های تشخیص اورجینال بودن شارژر 25 واتی هست و از همه مهمتر اینکه اگر چندین شارژر را کنار هم بذارید ، بارکد های تک تک آنها باهم متفاوت باشد و به هیچ عنوان بارکد هاشون یکسان نباشد.

 

تشخیص شارژر دیواری اصلی سامسونگ

پین شارژر

شما می‌توانید برخی از شناسه قطعه اولیه را با قطر بیشتر در شارژر اصلی مشاهده کنید. می‌توانید پله روی شارژر را ببینید، اگر وجود داشته باشد، شارژر اصلی است. نوع جعلی ساختار گام به گام ندارد، به سادگی ساده است.

 

تشخیص شارژر دیواری اصلی سامسونگ

 

کانکتور شارژر اصلی سامسونگ

جزییات کانکتورهای شارژر یا همان بخشی از کابل که درون گوشی قرار داده می‌شود را در نظر بگیرید. فراموش نکنید که روی کانکتور شارژر اصلی سامسونگ تنها دو دندانه دیده می‌شود که معمولا فاصله کمی از یکدیگر دارند.

در صورتی که در شارژرهای فیک داندانه‌ها با ظرافت کمتر یا تعداد بیشتری تولید می‌شوند. در نظر داشته باشید که همین دندانه‌های کوچک نقش مهمی در شارژ کردن گوشی شما دارند و کوچک‌ترین ایرادی در ساخت آن‌ها باعث خواهد شد که کانکتور به درستی در جایگاه خود قرار نگیرید و شارژ شدن دستگاه زمان بیشتری طول بکشد.

وزن

شارژرهای تقلبی سامسونگ از پلاستیک‌هایی با تراکم پایین تولید می‌شوند و از آداپتور‌های اصلی سبک‌تر هستند.

 سخن آخر

در این مقاله شما با تعدادی از روش های تشخیص شارژر دیواری اصلی سامسونگ از غیر اصلی آن آشنا شدید که تا حدی می تواند راهنمای خوبی در یک انتخاب درست باشد .

ولی در آخر پیشنهاد ما برای در امان ماندن از تقلبی بودن این محصول حیاتی برای دیوایس تان انتخاب یک فروشگاه معتبر برای خرید کردن است که ما در متاجانبی خیال شما را از هر گونه خطرات احتمالی راحت کرده ایم .