اتصال گوشی موبایل به ضبط ماشین با کابل AUX

استفاده از کابل های AUX امروزه جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند و تقریبا می توان ادعا کرد که برخلاف گذشته که برای گوش کردن به موسیقی در فضای داخل ماشین که از CD و یا کاست استفاده می شد امروزه فلش مموری ها و کابل هایی نظیر AUX جای آنها را گرفته اند .

قبلا در یک مقاله جداگانه توضیحاتی را درمورد راهنمای خرید بهترین کابل AUX جهت خرید مناسب برای شما شرح داده ایم که می توانید با خواندن آن از خرید یک کابل با کیفیت که از بروز هر گونه آسیبی جلوگیری می کند اطمینان حاصل کنید .

 

اتصال گوشی موبایل به ضبط ماشین با کابل AUX

 

استفاده از AUX برای ضبط ماشین

اتصال گوشی موبایل به ضبط ماشین با کابل AUX یک مزیت خیلی جالب دارد و آن هم این است که می توانید آهنگ و یا پلی لیست های مورد علاقه تان را با ترتیب دلخواه پخش کنید .

قابلیتی که در مورد فلش های مموری وجود ندارد چرا که دسترسی برای کنترل اهنگ ها در حالت ایده آل ضبط های معمولی به صورت پوشه به پوشه است .

نحوه اتصال AUX به سیستم پخش صوتی

برای این کار تنها شرطی که وجود دارد این است که ضبط ماشین شما ورودی AUX داشته باشد ، اگر چنین است کافی است یک سر کابل را که فرقی هم نمی کند چرا که عین یکدیگر هستند وارد ورودی AUX کنید و سپس منبع پخش فایل یا همان Source ضبط را در حالت AUX قرار دهید .

 

اتصال گوشی موبایل به ضبط ماشین با کابل AUX

 

سپس از طریق گوشی موبایل آهنگ دلخواه تان را پخش کنید و بر روی حجم صدا کنترل داشته باشید.

علت قطعی صدا حین پخش چیست ؟

بارها از ما سوال کرده اید که علت قطعی صدا بعد از اتصال گوشی موبایل به ضبط ماشین با کابل AUX چیست ؟

به عنوان یک راهنمایی کلی باید بگوییم که دو لیل عمده این اتفاق را رقم می زند که اصلی ترین آن وجود اتصال در طول کابل شما می باشد .

این اتصالی ممکن از جنس بی کیفیت کابل ناشی شود و یا بخاطر وجود آسیب دیدگی در طول کابل باشد . حواستان باشد که این اتصالی بسیار جدی بوده و می تواند باعث بروز آسب های جدی به پخش شما و یا حتی سوختن آن بشود .

علت دوم هم می تواند هشداری باشد که در گوشی های جدید هنگام گوش کردن به موسیقی می بینیم . این هشدار ها بعد از بالاتر رفتن از یک دسی بل مشخصی در گوشی موبایل و یا هر دیوایس دیگری ظاهر می شود و هدف و منظور آنها هم جلوگیری از وارد شدن آسیب به پرده گوش هنگام گوش کردن به موسیقی با حجم صدای بالاست .

 

اتصال گوشی موبایل به ضبط ماشین با کابل AUX

 

حالا اگر هنگام بالا بردن صدا و رد کردن حد هشدار از طریق اتصال گوشی موبایل به ضبط ماشین با کابل AUX وصل باشیم این هشدار در قالب قطع شدن صدا ظاهر می شود .