آیا شارژر فندکی برای باتری موبایل و ماشین ضرر دارد؟

 

آیا شارژر فندکی برای باتری موبایل و ماشین ضرر دارد؟

 

اکثر ماها در خودرو هایمان یک شارژر فندکی داریم که از آن برای شارژ کردن گوشی همراه مان و یا هر وسیله الکتریکی دیگری که همراه مان است استفاده می کنیم . علیرغم وجود مزایای این وسیله جانی پر کاربرد باید اشاره کنیم که همین شارژر فندکی می تواند آسیب های گوناگون و بعضا جدی ای را برای گوشی همراه و یا باتری خودرو به بار آورد .

بدون اطلاع از نکات استفاده از این شارژر های فندکی و اینکه آیا شارژر فندکی برای باتری موبایل و ماشین ضرر دارد؟ و یا خیر ممکن است اتفاقاتی مانند ایجاد نوسان در برق خودرو و در نتیجه آسیب به باتری خودرو و در پی آن آسیب به باتری گوشی موبایل رقم میخورد .

 

آیا شارژر فندکی برای باتری موبایل و ماشین ضرر دارد؟

 

برخی ماشین‌ها در قسمت فندکی شان ولتاژ و جریان متغیر دارند. یعنی ممکن است ولتاژ و جریانی که در این بخش وجود دارد تغییر کند و کم و زیاد شود. جریان ورودی بسیار مهم است و اگر این جریان کم یا زیاد باشد خیلی زود می‌تواند به باتری آسیب بزند. این مشکل بیشتر برای ماشین‌های قدیمی وجود دارد و ماشین‌های جدید به هیچ وجه چنین مشکلی ندارند.

آیا شارژر فندکی به باتری ماشین آسیب می‌زند؟

سوال بسیاری از استفاده کنندگان شارژر های فندکی قبل از خرید این محصول این است که آیا شارژر فندکی برای باتری موبایل و ماشین ضرر دارد؟ یا خیر . جواب این سوال به عوامل متعددی از جمله نوع و مدل شارژر فندکی تا مدل و خودرو شما بستگی دارد .

به طور کلی خودرو های با تاریخ ساخت بیشتر از 10 سال قبل عموما بیشترین تضاد ها را در وقف دادن جریان های ورودی و خروجی شارژر های فندکی با فندکی خود ماشین دارند .

اما همانطور که در بالا اشاره شد ماشین های جدید کاملا تکنولوژی وقف دادن با این موضوع را دارند و در یک کلام باید بگوییم جای هیچ گونه نگرانی را به وجود نمی آورند .

در ضمن شارژرهای فندکی هم راه‌حل‌هایی برای این مشکل دارند و با چیپ‌هایی که درون آن‌ها تعبیه شده است ولتاژ و جریان خیلی بالا و یا خیلی پایین را شناسایی می‌کنند و اجازه نمی‌دهند این ولتاژ به گوشی برسد. در نتیجه باتری گوشی کمتر در معرض خطر است.

 آیا شارژر فندکی به باتری گوشی آسیب می رساند؟

 

آیا شارژر فندکی برای باتری موبایل و ماشین ضرر دارد؟

 

گوشی های هوشمند جز آن دسته از وسایل ضروری و پر کاربرد می باشند که سلامت باتری های آنها برایمان بسیار مهم است . تا حدی حاضر نیستیم با وسایلی سر و کار داشته باشیم که کوچک ترین آسیبی را به باتری و در نتیجه به خود دیوایس مان وارد می کند.

همانطور که گفتیم شارژ های فندکی برای شارژ کردن گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند. اما بنظر شما آیا این وسیله الکترونیکی می تواند سبب آسیب رسیدن به باتری گوشی شود؟ قبل از هرچیزی باید بگوئیم اینکه شارژر فندکی چقدر می تواند برای باتری گوشی مضر باشد همواره به عوامل مختلفی بستگی دارد.

به عنوان مثال نوع خودرو ارتباط مستقیمی با تاثیری دارد که شارژر فندکی روی باتری گوشی می گذارد. مثلا ماشین های قدیمی مقدار جریان و ولتاژی که به شارژ فندکی منتقل می کنند می تواند موجب آسیب رسیدن به باتری گوشی شود.

در مقابل ماشین های مدرن و جدید که طی سال های اخیر تولید شده اند این مشکل را ندارند. کیفیت و نوع شارژر نیز می تواند روی این موضوع تاثیر بسیار زیادی را داشته باشد. شارژ فندکی هایی که دارای کیفیت های بالاتری می باشند انتخاب مناسب تری برای استفاده می شوند.

زیرا احتمال اینکه باتری گوشی توسط این نوع شارژر ها آسیب ببیند بسیار پایین می باشد پس بهتر است در انتخاب شارژر فندکی با کیفیت توجه بالایی داشته باشید و سعی کنید شارژ هایی که توسط برند ها معروف تولید می شوند را خریداری نمایید تا بتوانید امکان آسیب رسیدن به باتری گوشی توسط شارژر فندکی را به حداقل ممکن برسانید.