آموزش فعال سازی OTG و بررسی مشکلات رایج مربوط به آن

امروزه استفاده از قابلیت OTG برای انتقال فایل های مختلف بین دو دستگاه دیجیتال به یکی از رایج ترین روش ها از جهت سهولت و تسریع در انتقال تبدیل شده است که درعین راحتی مشکلاتی را هم مخصوصا برای دارندگان گوشی های سامسونگ و شیائومی در خصوص فعال سازی این قابلیت به وجود آورده است .

در این مقاله ما قصد داریم به بررسی این قابلیت و همچنین موانع پیش رو و حل کردن آنها در برند های مختلف بپردازیم ، پس با ما همراه باشید .

 

فعال سازی OTG

 

چگونگی عملکرد قابلیت otg

قابلیت otg در یک تعریف ساده دستگاه انتقال دهنده ی شما را به عنوان یک میزبان تعریف می کند و به شما پس از انتخاب فایل مورد نظرتان برای جا به جایی ، امکان انتقال آن را به گوشی موبایل ، تبلت ، لپ تاپ و یا هر دستگاه دیجیتال دیگر که از این قابلیت پشتیبانی کند را می دهد .

همچنین با اتصال یک ماوس یا کیبورد به دستگاه با استفاده از کابل OTG، می‌توانید به راحتی با دستگاه خود کار کنید و وارد متن‌ها یا دستورات مختلف شوید.

آموزش فعال سازی OTG

پس از وارد کردن فلش مموری تان به درون کابل OTG بایستی آن را به درگاه شارژ گوشی همراه تان متصل کنید ، که در این مرحله فرقی نمی کند نوع پورت شارژ شما که تایپ سی است یا اندروید.

بعد از انجام این کار یک اعلان در بالای صفحه ی گوشی شما ارسال می شود که در آن اجازه ی استفاده از این قابلیت و دسترسی به آن جهت انتقال فایل ها از شما گرفته می شود که باید این اجازه را به دیوایس خود بدهید .

در مرحله ی بعد آموزش فعال سازی OTG باید به سراغ مدیریت فایل های خود یا همان File manager بروید و فایل مورد نظرتان جهت نتقال را از حافظه داخلی یا خارجی انتخاب کنید .

پس از انتخاب فایل مورد نظر روی بخش کپی کردن یا همان Copy ضربه می زنید و از حافظه ی خود خارج شده و به سرغ فلش مموری می روید .

در این قسمت برای اتمام این انتقال گزینه copy to  را می زنید و بعد از چند ثانیه بسته به حجم فایل تان انتقال را انجام می دهید .

 

دلایل اصلی فعال نشدن قابلیت  OTG و راه حل آنها

 

1 – سازگار نبودن گوشی همراه با OTG

عدم سازگاری گوشی همراه با OTG جز رایج ترین مشکلات در بین گوشی های سامسونگ و شیائومی می باشد که قبل از پیدا کردن علت های نرم افزاری این مشکل ابتدا مشخصات گوشی همراه تان را در بررسی ها و مطالب مختلف سایت ها را مطالعه کنید تا از پشتیبانی کردن آن توسط گوشی همراه تان اطمینان پیدا کنید .

 

قابلیت او تی جی در موبایل

 

در اقدام بعدی علت نادری که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد مدل قدیمی OTG شماس که این مورد هم از علت های عدم سازگاری می باشد .

2 – خرابی پورت USB

یکی دیگر از دلایل عدم اتصال OTG ها به گوشی های شیائومی و … شما، ممکن است خراب بودن پورت شارژر و USB باشد. اگر از سلامت OTG خود مطمئن بوده و در زمان شارژ هم مثل اتصال به USB ها دچار مشکل هستید، پس به احتمال زیاد درگاه گوشی شما دچار مشکل شده است. کثیف بودن پورت هم می تواند همین مشکل را ایجاد کند.

3 – به روز نبودن سیستم عامل

گاهی اوقات به روز نبودن سیستم عامل گوشی باعث می‌شود تا کابل OTG شناسایی نشده و گوشی شما به مشکل بر بخورد. به همین خاطر بهتر است در قدم اول سیستم عامل گوشی را چک کنید.

4 – نداشتن فرمت مناسب در OTG

 

استفاده از نرم افزار برای تشخیص پیشتیبانی

 

نرم افزار easy otg checker

 

برنامه Easy OTG Checker روشی آسان برای بررسی اینکه آیا دستگاه اندروید شما از USB OTG پشتیبانی می کند یا خیر. در صورت شناسایی دستگاه USB، USB OTG توسط دستگاه شما پشتیبانی می شود.

در صورت عدم شناسایی ویژگی OTG توسط برنامه ، به این معنی است که در اتصال یا تشخیص خطایی رخ داده است و دستگاه شما از OTG پشتیبانی نمی کند.